Sākums Jaunumi Rīgas starptautiskajai autoostai skolēni izveido čatbotu

Rīgas starptautiskajai autoostai skolēni izveido čatbotu

2 minūtes lasīšanai
rigas starptautiska autoosta

Pilnveidojot Rīgas starptautiskās autoostas pakalpojumu piedāvājumu mūsu pasažieriem, ar prieku paziņojam, ka 2022.gada nogalē darbu sāk autoostas virtuālais palīgs!

AS “Rīgas starptautiskā autoosta” sadarbība ar Transporta un sakaru institūta inovāciju un uzņēmējdarbības centru iDEAHUB aizsākās jau 2022.gada jūnijā, kad Daugavpils valstspilsētas vidusskolas 12.A klases skolēni jeb MyCompany komanda piedāvāja autoostai izstrādāt ChatBot jeb tērzēšanas botu.

MyCompany ir Daugavpils valstspilsētas vidusskolas 12.A klases jauniešu komanda, kurā darbojas:  Nikita Radzevičs, Renāts Steļmačonoks, Azars Redjkins, Oļegs Meļņiks un Nikolajs Romancevičs un kuri sekmīgi piedalījās iDEAHUB inovāciju projektu konkursā “Transporta un sakaru institūta inovāciju granti studentiem” ar Autoostas ChatBot projektu.

Jaunieši no MyCompany par šo projektu saka sekojošo: “Mēs kā klases biedri un draugi jau sen interesējamies par tehnoloģijām un, kad mēs uzzinājām par projektu un tā mērogu, tad negaidot izlēmām piedalīties, jo mēs gribam attīstīties, mācīties un mums ir daudz ideju. Konkurence starp tērzēšanas botiem Latvijā pastāv, taču tie visi ir atšķirīgi, un mūsu ChatBot ir izveidots, lai palīdzētu transporta uzņēmumiem sazināties ar klientiem. Esam studenti no Daugavpils un mūsu ideja ir diezgan oriģināla, jo veidojam tērzēšanas botus speciāli transporta kompānijām un veicam uzņēmumu un lietotāju vajadzību analīzi. Mūsu risinājums ir ātrs, lēts un gatavs konkrētam uzņēmumam. Vēlamies teikt paldies Rīgas starptautiskajai autoostai un mūsu projekta vadītājam, Rīgas starptautiskās autoostas Loģistikas un IT direktoram Jurim Pēpulim.”

eiksmīgas sadarbības rezultātā ChatBot projekts – AUTOOSTAS VIRTUĀLAIS PALĪGS sāk darbu un šobrīd spēj sniegt informāciju par autobusu kustības sarakstiem un maršruta plānošanu. No ŠODIENAS, 29.decembra, VIRTUĀLAIS PALĪGS ir pieejams autoostas mājas lapā www.autoosta.lv.

ChatBot virtuālā palīga darbībā tiek izmantoti VSIA “Autotransporta direkcija” oficiālie dati jeb Open Data GTFS, līdz ar to autoostas virtuālais palīgs spēj piedāvāt informāciju par pilnīgi visiem autobusu reisiem Latvijā neatkarīgi no to sākumpunkta vai galamērķa.

Plānots attīstīt arī autoostas pašas Reisu vadības sistēmas (RVS) funkcionalitāti, lai autoostas virtuālais palīgs nākotnē varētu izmantot RVS datus, jo šajā sistēmā būs operatīvi pieejama informācija arī par aktuālajām autobusu reisu izmaiņām.

Jāatzīmē, ka pakāpeniski autoostas virtuālā palīga darbība tiks pilnveidota un attīstīta. Ja, lietojot virtuālo palīgu, pamanāt kādas nepilnības vai kļūdainu informāciju jau šobrīd, aicinām mūs par to informēt, rakstot uz [email protected].

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…