Sākums Jaunumi Sākas pieteikšanās pirmajai Liepājas atklātai programmēšanas olimpiādei

Sākas pieteikšanās pirmajai Liepājas atklātai programmēšanas olimpiādei

3 minūtes lasīšanai
liepajas atklata programesanas olimpiade

Līdz 15.martam 2.-12. klašu skolēni, kā arī informātikas un datorikas skolotāji aicināti pieteikties pirmajai Liepājas atklātajai programmēšanas olimpiādei. Olimpiāde norisināsies tiešsaistē no 1. marta līdz 8. aprīlim

Liepājas Universitāte jau vairākus gadus pavasarī rīko datorzinātņu olimpiādi, taču pirmo reizi, sadarbībā ar Digitālo inovāciju parku, tiek rīkota tiešsaistes Liepājas atklātā programmēšanas olimpiāde. Tā notiks no 2021. gada 1. marta līdz 8. aprīlim. Olimpiādes tēma ir programmēšana un spēļu izstrāde. 2.-12. klašu skolēniem, kā arī datorikas (informātikas) skolotājiem no visas Latvijas būs iespēja pārbaudīt savas programmēšanas prasmes, izaicināt prātu un radošumu, un laimēt fantastiskas balvas no atbalstītājiem.

Olimpiādes mērķis ir paaugstināt jauniešu interesi par eksaktajām jeb STEM zinātnēm un tehnoloģijām, kā arī veicināt skolēnu radošumu un interesi par programmēšanu un informācijas tehnoloģiju karjeras iespējām. Olimpiāde paredzēta 4 nominācijās, kur trīs no tām ir paredzētas skolēniem, bet viena – skolotājiem. Katras nominācijas uzdevumi publicēti vietnē digip.lv/olimpiade-2021. Skolēniem ir iespēja pieteikt komandu, kurā ir 1-3 dalībnieki. Komandu var veidot arī dažādu skolu skolēni. Skolēnu uzdevumi ir Liepājas pilsētas tematikā, iekļaujot pilsētas populārākos tūrisma objektus.

  • 2. – 6. klašu skolēniem – programmēšanas uzdevums, izmantojot vizuālās programmēšanas valodu Scratch. Skolēniem jāizveido spēle, kurā iespējama virtuāla pastaiga Liepājas ielu labirintā.
  • 7. – 12. klašu skolēniem – programmēšanas uzdevums, kurā nepieciešams radīt konsoles risinājumu. Uzdevums – izveidot spēli “Burtu jūklis”, izmantojot Liepājas nozīmīgu objektu nosaukumus.
  • 7. – 12. klašu skolēniem – programmēšanas uzdevums – jāizveido spēle “Orientēšanās pilsētā”, ar lietotāja grafiskās saskarnes risinājumiem.
  • Informātikas un datorikas skolotājiem programmēšanas olimpiādē paredzēti dažādi uzdevumi, kurus var risināt izmantojot C++, Java vai citas programmēšanas valodas.

Kāpēc piedalīties?

IT nozarei un tehnoloģijām attīstoties, pieprasījums pēc zinošiem speciālistiem aug. Digitālās nozares nākotnē neapstāsies – dalība olimpiādē palīdzēs skolēniem virzīties tuvāk IT nozarei, un nākotnē būs kā labs ieraksts CV. Savukārt skolotājiem dalība ļaus pārbaudīt savas zināšanas un prasmes. Lai piedalītos olimpiādē, lieti noderēs programmēšanas un spēļu izstrādes prasmes. Bez tā svarīga ir arī loģiska un algoritmiska domāšana, un attapība. Dalība olimpiādē ir bez maksas, un tajā aicināts piedalīties ikviens Latvijas skolēns un informātikas skolotājs.

Kā pieteikties olimpiādei?

Lai piedalītos olimpiādē, nepieciešama reģistrācija. Pieteikt sevi vai savu komandas dalību ir iespējams mājaslapā digip.lv/olimpiade-2021 līdz 15. martam. Reģistrējoties dalībniekiem jānorāda objekts, kuram tiks radīts programmēšanas uzdevuma risinājums. Kad objekts ir izvēlēts, tas vairs nav pieejams izvēlei citiem konkursa dalībniekiem konkrētajā nominācijā. Pēc reģistrēšanās dalībnieki saņems reģistrācijas apstiprinājumu un precīzas norādes par olimpiādes kārtību.

Ja pazīsti kādu IT talantu, aicini viņu pieteikties olimpiādē!

Olimpiādi organizē Digitālo inovāciju parks sadarbībā ar Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultāti.

Vērtīgas balvas nodrošina uzņēmumi TestDevLab, Giraffe360, TietoEvry un Liepājas pilsētas pašvaldība.

Sīkāka informācija par olimpiādi, kā arī nolikums skatāms mājaslapā: digip.lv/olimpiade-2021

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…