Sākums Jaunumi Septembra vidū notiks Latvijas FinTech forums

Septembra vidū notiks Latvijas FinTech forums

3 minūtes lasīšanai
latvia fintech 2022

Šā gada 13. septembrī Rīgā notiks Latvijas FinTech forums, kas pulcēs Latvijas un citu Eiropas valstu finanšu tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvjus, nozares ekspertus un amatpersonas. Uzņēmumu vadītāji dalīsies pieredzē par savu ceļu finanšu inovāciju pasaulē un ar ekspertiem spriedīs par FinTech izaugsmes virzieniem un nozares attīstībai Latvijā nepieciešamajiem stimuliem.

Forumu rīko Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Forumu atklās FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile un LIAA Inovāciju un tehnoloģiju departamenta direktors Ņikita Kazakevičs.

“Inovācijas virza ekonomikas attīstību un sabiedrības labklājību. Lai Latvijā veidotos inovatīvs finanšu sektors un uzplauktu finanšu tehnoloģiju uzņēmumi, FKTK izveidojusi vairākus atbalsta mehānismus: Inovāciju centru, Regulatīvo smilškasti un FinTech tematikai veltītu tīmekļvietni. Papildu tam šoruden pirmoreiz pulcēsim nozares pārstāvjus FinTech forumā, lai spriestu par nozares izaugsmes virzieniem, sadarbību un atbalsta iespējām,” norāda FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile.

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone uzsver: “Latvijā šobrīd strādā 118 finanšu nozares jaunuzņēmumi, kas veido aptuveni vienu trešdaļu no visiem aktīvajiem Latvijas jaunuzņēmumiem, un šo uzņēmumu kopīgais apgrozījums pārsniedz 500 miljonus eiro. Finanšu tehnoloģijas ir viegli mērogojamas, tādēļ Latvijā izstrādātie risinājumi ir pieprasīti visā pasaulē. Strauja jaunuzņēmumu attīstība ir veids, kā mēs varam celt Latvijas ekonomikas pievienoto vērtību, tādēļ arī turpmāk ar valsts programmām atbalstīsim šīs nozares attīstību.”

Forumā ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies vairāki uzņēmumi, un diskusiju dalībnieki spriedīs par plašu nozarei aktuālo jautājumu loku: par Latvijā sasniegto un darāmo FinTech jomā, par valsts, regulējuma un finansējuma piesaistes lomu FinTech attīstībā, par inovatīvām tehnoloģijām finanšu nozarē un citiem aktuāliem tematiem.

Forumā būs četras paneļdiskusijas:

  • FinTech attīstības tendences un izaugsmes perspektīvas;
  • Kapitāla pieejamība FinTech uzņēmumiem un jaunuzņēmumiem;
  • FinTech uzņēmumi un regulējums;
  • Inovatīvas tehnoloģijas un talantu piesaiste.

Forums nodrošinās tīklošanās iespēju un notiks klātienē Digital Art House telpās Rīgā, Skolas ielā 2, kā arī būs vērojams tiešraidē.

Iepazīties ar foruma programmu un reģistrēties aicinām vietnē fintechforum2022.com.

Pasākuma norises vietā būs iespēja satikt un konsultēties ar FKTK finanšu inovāciju ekspertiem un LIAA Jaunuzņēmumu atbalsta nodaļas, kā arī Investīciju piesaistes nodaļas ekspertiem.

Viens no FKTK darbības stratēģiskajiem virzieniem ir atbalsts FinTech un finanšu sistēmas inovāciju veicināšana. Sadarbībā ar citām valsts iestādēm FKTK mērķis ir radīt FinTech draudzīgu vidi, kas veicinātu inovatīvus finanšu pakalpojumus Latvijā un piesaistītu jaunus uzņēmumus šo pakalpojumu sniegšanai.

Savukārt viens no LIAA darbības prioritārajiem virzieniem ir atbalsts jaunuzņēmumiem un mērogojamiem, inovatīviem risinājumiem tehnoloģiju uzņēmumos. LIAA uzdevums ir veicināt starptautisko sadarbību un attīstīt investīciju vidi.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…