28. augusts, 2022

“Tele2” pieslēgs optiskajam tīklam bāzes stacijas Jelgavā, desmitkārtīgi palielinot tīkla jaudu

tele2sim

Daudzpakalpojumu uzņēmums “” līdz nākamā gada beigām savas mobilo sakaru Jelgavā savienos ar tehnoloģiju uzņēmuma “Tet” optiskā interneta tīklu, kas ļaus palielināt un mobilā tīkla jaudu aptuveni desmit reizes. Projekta kopējās investīcijas mērāmas aptuveni 150 000 eiro apmērā.

Mobilo sakaru tīkla jaudas palielināšana ir būtiska, jo strauji pieaug ne tikai datu patēriņš telefonos, bet turpina arī augt mobilā mājas interneta pieslēgumu skaits, kas ir kļuvis par Latvijā straujāk augošo mājas interneta pieslēguma veidu.

“Tā kā radiokanālu frekvences ir ierobežots resurss, tad izbūvēt bezvadu pārraides līnijas blīvā pilsētvidē ir ļoti izaicinoši. Kā risinājums šai situācijai ir projekts, kas paredz Jelgavas bāzes staciju pieslēgšanu optiskajā pārraides tīklā. Tas ļaus atbrīvot ēteru, uzlabot tīkla kapacitāti un stabilitāti, kas ir būtiski 4G un 5G pakalpojumu sniegšanai. Ieguvēji no šī projekta būs jelgavnieki, jo “Tele2” kļūs vēl jaudīgāks,” stāsta“Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

Optiskajam pārraides tīklam“Tele2”  ir pieslēgusi bāzes stacijas Latvijas lielākajās pilsētās, kā arī stratēģiski svarīgākajos centros.

“Lai arī “Tet” optiskais tīkls ir pieejams lielākajā daļā Latvijas mājsaimniecību, dažviet šī stabilā un jaudīgā tīkla izbūve aizvien nav iespējama. Taču mūsdienās ir iedzīvotāju pamatvajadzība un pamats nākotnes tehnoloģiju attīstībai. Tāpēc priecājamies atbalstīt partnerus, kas attīsta tehnoloģiju izmantošanu iedzīvotāju vidū, īpaši reģionos, jo tas ir viens no veidiem kā veicināt arī tautsaimniecības izaugsmi valstī kopumā,” norāda “Tet” galvenais tehnoloģiju direktors Dmitrijs Ņikitins.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.