4. marts, 2020

“Swedbank” brīdina klientus par krāpniekiem, kas bankas vārdā izsūta SMS

swedbank krapnieki

” rīcībā nonākusi , ka bankas vārdā klientiem izsūta viltus īsziņas (SMS). Īsziņās tiek sūtītas krāpnieciskas interneta saites, kuras atverot tiek novirzīti uz viltus “Swedbank” interneta bankas lapu, brīdina banka.

“Swedbank” aicina klientus neuzķerties uz krāpšanas mēģinājumu, jo banka nekad nesūtīs interneta saites SMS veidā. Tāpat banka atgādina, ka, ievadot pieejas kodus “Swedbank” internetbankā, jāpievērš uzmanība lapas adresei. Ja tā nav “www.swedbank.lv”, šādā lapā pieejas kodus ievadīt nedrīkst.

Tāpat “Swedbank” atgādina nenodot trešajām personām arī savus internetbankas piekļuves datus – kodu kalkulatoru vai “Smart-ID” pieejas kodus. Banka vai “Smart-ID” tehniskais dienests nekad nezvanīs klientiem un nelūgs apstiprināt savus pieejas kodus, tā vietā bankas darbinieki palūgs klientam pašam sazināties ar banku, kas ir drošs saziņas veids.

Ja klientiem ir bažas, ka, iespējams, viņu internetbankas pieejas kodi ir nonākuši krāpnieku rokās, “Swedbank” aicina nekavējoties sazināties ar bankas klientu centru pa tālruni 67444444.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.