2. janvāris, 2020

Tehnisku iemeslu dēļ nedarbojas dzimtas pētnieku iemīļotais portāls ‘lvva-raduraksti’

vva raduraksti

Tehnisku iemeslu jau ilgāk nekā nedēļu nestrādā Latvijas Valsts Vēstures arhīva mājaslapa “lvva-raduraksti”, kurā digitalizēti un par velti iedzīvotājiem pieejami vēsturiski dzimtas pētniecībai noderīgi materiāli, novēroja portāls “Delfi”.

“Diemžēl “Radurakstiem” ir nopietnas tehniskas problēmas (vietnes tehniskajam risinājumam jau ir 11 gadi), cenšamies darīt, ko varam, bet neizskatās, ka izdosies šoreiz atjaunot. Jaunajai versijai bija jābūt jau pagājušajā gadā, diemžēl šobrīd to nesola ātrāk par februāri,” sacīja Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra Sprūdža.

Materiāli gan aizvien pieejami arhīvā uz vietas, to apskatei nepieciešams pieteikties iepriekš.

“Raduraksti” ir virtuāla arhīva lasītava – tajā digitalizētas gandrīz visu Latvijas konfesiju pieejamās baznīcu grāmatas, kas satur datus par iedzīvotāju dzimšanu, miršanu, saderināšanos, uzsaukšanu, laulībām. Te atrodami arī 18.-19.gs dvēseļu revīziju (tautas skaitīšanu) dati, Viskrievijas tautas skaitīšanas dokumenti un citi vēsturiski dokumenti.

Mājaslapas jaunā versija tiks pakāpeniski bagātināta ar jauniem dokumentiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda