2. decembris, 2020

“Tet” čatbots Anete iegūst balsi

catbots anete

Tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet ir spēris nākamo soli mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstībā, noslēdzot Latvijas biznesa vidē unikālo balss sintēzes jeb robota balss projektu. Pateicoties šim projektam, kas prasījis gadu, Tet virtuālā asistente Anete tagad varēs atbildēt uz klientu jautājumiem ne tikai rakstiskā veidā, bet arī sarunājoties – sākumā vēršoties pie klientiem ar personalizētājiem atgādinājumiem un vēlāk arī uzturot pilnvērtīgu sarunu. Tet izmantos balss sintēzes tehnoloģiju gan savām vajadzībām, gan piedāvās citiem uzņēmumiem.

“Mums ir patiess prieks, ka viens nozīmīgs vērienīgā balss sintēzes projekta posms ir noslēdzies, un mēs varam virzīties uz priekšu, izmantojot jaunākās mākslīgā intelekta biznesa procesu uzlabošanai.  Mūsu iekšējie dati liecina par to, ka digitāli apkalpoto klientu skaits palielinās katru gadu. Šogad jau divas trešdaļas Tet klientu tika apkalpoti ar digitālo kanālu palīdzību, salīdzinot gadu iepriekš – 45%, un trešdaļu no tiem apkalpoja tieši mūsu virtuālā asistente Anete. Balss sintēzes projekts palīdzēs uzlabot apkalpošanas kvalitāti, personalizējot komunikāciju ar klientiem,” stāsta Tet mākslīgā intelekta pakalpojumu vadītāja Inese Zariņa.

Sintezēto balsi ir iespējams izmantot dažādu iestāžu paziņojumiem (piemēram, skolās vai slimnīcās), robotzvaniem klientu apkalpošanā, kā arī vides pieejamības uzlabošanai neredzīgajiem cilvēkiem. Galvenā priekšrocība ir tas, ka vajadzīgo paziņojumu ir iespējams sintezēt uzreiz – bez nepieciešamības pēc ierakstu studijas, diktora un pēcapstrādes.

“Pirmos sintezētas balss testa robotzvanus Tet klienti saņems jau šogad, savukārt nākamgad mēs turpināsim darbu pie balss sintēzes attīstības, ļaujot balsi pārvērst tekstā, lai Anete varētu pilnvērtīgi sarunāties, atbildot uz jautājumiem,” skaidro I.Zariņa.

Balss sintēze ir laikietilpīgs process, kurā balss īpašniecei fotogrāfei un modelei Vinitai Vilcānei Krilovai bija jāierunā liels teksta apjoms – gan veseli teikumi un grāmatu fragmenti, gan arī atsevišķi vārdi un zilbes. Savukārt tālāk jau ar tekstiem strādāja uzņēmums Tilde, sadarbībā ar kuru tapis šis projekts.

“Latviešu valodas balss sintezatora izveides process ir sarežģīts un izaicinājumiem bagāts, jo tieši tāda ir arī pati latviešu valoda. mācās no piemēriem, tāpēc bija nepieciešamas daudzas stundas studijā, lai iegūtu audiodatus – balss paraugus, kas aptvertu mūsu valodas daudzveidību, balss intonāciju un emocionālasrunas dažādību,” stāsta Tildes biznesa attīstības vadītājs Kaspars Kauliņš. “ jau 15 gadus māca datoriem sarunāties latviski, bet tikai salīdzinoši nesen runas sintēzei esam sākuši izmantot mākslīgā intelekta mašīnmācīšanās metodes, kas ļāva izveidot balss sintezatorus ar plašām pielietojuma iespējām arī biznesā. Mūsu sadarbības partneris Tet ir pirmais Latvijā, kam kopīgi esam izveidojuši zīmolam atbilstošu, unikālu balsi. Mēs ticam, ka Anetes balss radīs pielietojumu ne vien virtuālā asistenta komunikācijā ar lietotājiem, bet arī pavērs Tet klientiem jaunas iespējas automatizētās balss saziņas jomā.”

Projektu atzinīgi vērtē arī balss īpašniece Vinita: “Ir satraucoši un, godīgi sakot, nedaudz arī biedējoši dzirdēt, cik labi Anete runā! Iespējams, vēlāk šādas digitalizētas balsis būs daudz, bet ir pagodinājums un prieks būt vienai no pirmajām. Paldies Tet un Tildes komandām par sadarbību un uzticēšanos! Ir ieguldīts milzīgs darbs no visām iesaistītajām pusēm, un es ļoti ceru, ka šī balss atvieglos daudzu cilvēku ikdienu!”

Jāpiebilst, ka līdz ar šī posma noslēgumu robota apmācības process nebeidzās, un Anete turpinās uzlabot savas runāšanas prasmes. Lai to veicinātu, Tet aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju novērtēt virtuālās asistentes balsi, zvanot uz 63303025, vai apmeklējot šo saiti.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda