12. oktobris, 2022

TET paplašina mākoni 2,5 reizes

tet cloud logo

Pašmāju datu centru un mākoņpakalpojumu sniedzējs vairāk nekā divas reizes paplašina mākoņu platformu Tet un sāk piedāvāt datu izvietošanu ne tikai Latvijā, bet arī Dānijā, kas veicinās Latvijas IT pakalpojumu konkurētspēju kopumā. Paplašināšana saistīta gan ar stabili augošu pieprasījumu mājas un eksporta tirgos, it īpaši Ukrainā, gan ar Latvija iegādāšanas darījumu, kad sešiem datu centriem pievienojās arī resursi datu centrā Kopenhāgenā. Tet mākoņpakalpojumu biznesa apgrozījums Latvijā ir pieaudzis par 20%, salīdzinot ar attiecīgo periodu iepriekšējā gadā.

“Pieprasījums pēc datu un IT infrastruktūras glabāšanas mākoņos turpina augt gan energoresursu cenu kāpuma, gan arī nestabilas ģeopolitiskās situācijas dēļ, ko redzam gan pēc Latvijas tirgus rezultātiem, gan mūsu lielākajā eksporta tirgū Ukrainā. Pateicoties Latvija iegādāšanas darījumam, kas noticis šī gada pavasarī, mēs esam pilnībā gatavi nodrošināt papildu mākoņu resursus esošajiem un jauniem klientiem, pie tam piedāvājot glabāt datus gan Latvijā, gan Dānijā,” saka valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Kopš oktobra modernizētais Tet mākonis “dzīvos” ne tikai datu centrā “Dattum”, kur atradās līdz šim, bet tiks izvietots trīs datu centros, viens no kuriem atrodas Dānijā. “Šis jaunais risinājums klientiem pavērs daudz plašākas iespējas rezervēt savus datus droši, izmantojot Latvijas datu centrus vai arī Dānijas datu centru. Tas ir īpaši būtiski tiem uzņēmumiem, kuri vēlas rezerves kopijas glabāt vairākās valstīs,” papildina datu centru biznesa attīstības direktors Māris Sperga. Īpašs pieprasījums pēc mākoņu resursiem ir vērojams pēdējos mēnešos. “350 W jaudīgs serveris iepriekšējā gada septembrī uzņēmumam izmaksāja mēnesī aptuveni 32 eiro, bet šogad šī servera vien elektrības izmaksas pieauga jau līdz 105 eiro. Līdz ar to daudziem uzņēmumiem pāreja uz mākoņu resursiem ir vienīgais veids, kā saglabāt konkurētspēju un nodrošināt biznesa nepārtrauktību”.

Ikvienam uzņēmumam, kas vēlas izmēģināt mākoni, piedāvā to izdarīt bez maksas mēneša laikā, savukārt atbalstot Ukrainas kara skarto biznesu, Tet piedāvā uzņēmumiem no Ukrainas izvietot infrastruktūru Tet mākonī bez maksas uz trīs mēnešiem, piesakoties līdz šī gada beigām.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda