Sākums Jaunumi “The Raccoons” hakatonā jaunieši apgūs programmēšanas pamatus

“The Raccoons” hakatonā jaunieši apgūs programmēšanas pamatus

3 minūtes lasīšanai
The Raccoons3

Radošums, sadarbības spējas, digitālās prasmes un zināšanas STEM (science, technology, engineering, and mathematics) jau šodien ir būtiskas ne tikai IT nozarē, bet teju jebkurā profesijā. Marta beigās Rīgā norisināsies starptautisks hakatons jauniešiem The Raccoons, kas saistošā veidā dos iespēju apgūt šīs prasmes arī jauniešiem bez iepriekšējām programmēšanas zināšanām.

Aizgūstot piemēru no starptautiskās pieredzes, 48 stundu ilgais hakatons, kas norisināsies no 27. līdz 29. martam, pulcēs 100 talantīgus, ambiciozus un apņēmīgus studentus, kuri vēlas iegūt plašākas zināšanas tehnoloģiju jomā izklaidējošā un savstarpējo sadarbību veicinošā vidē. Hakatonā jaunieši darbosies komandās, kopīgi eksperimentēs un īstenos radošas idejas, piemēram, veidojot digitālo mākslu, datorspēles, mājas lapas, aplikācijas, un datu vizualizācijas.

Organizatori uzsver, ka hakatonā var piedalīties arī interesenti bez programmēšanas priekšzināšanām, jo projekta mērķis ir dot iespēju jauniešiem apgūt programmēšanas pamatus pasākuma laikā. Hakatona laikā norisināsies programmēšanas darbnīcas iesācējiem, tādās jomās kā radošā programmēšana, dizaina domāšana, ievads Github, HTML/CSS pamati un ievads serveru darbībā. Darbnīcas būs piemērotas iesācējiem un dalībnieki varēs apmeklēt tās darbnīcas, kuras vēlas, atbilstoši savam zināšanu līmenim.

“Hakatoni ir ideāla tehnoloģiju smilšukaste, kur dalībnieki var satikt līdzīgi domājošos un pavadīt nedēļas nogali, kopā strādājot pie trakām un radošām idejām, eksperimentējot, un paralēli arī apgūstot dažādas tehniskās zināšanas. Studentu hakatoni, piemēram, Major League Hacking formāts, pasaulē ir plaša kustība, kas arvien vairāk attīstās un dod iespēju visu nozaru studentiem gūt pamatzināšanas STEM. Līdz šim  kustība nebija nonākusi līdz mūsu reģionam, un ir pienācis laiks to mainīt un aicināt studentus ne tikai no Latvijas, bet arī no citām Eiropas valstīm,” uzsver programmētāja un hakatona vadītāja Līna Marta Sarma. Hakatonu organizē jaunuzņēmumu vides organizāciju pārstāvji. Hakatona partneri ir nevalstiskās organizācijas TechChill, TechHub Riga, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija, Riga TechGirls, Visas Iespējas, GameDev, LU Studentu pašpārvalde un citi.

Dalībnieki varēs attīstīt projektus tādās jomās kā radošā kodēšana, atvērtā pirmkoda programmatūra, domēna nosaukuma lietošana un datu vizualizācija, vai arī strādāt pie sava individuālā projekta un radīt pilnīgi jaunas idejas ārpus iepriekš minētajām vertikālēm. Izcilākie un radošākie projekti saņems balvas no projekta atbalstītājiem.

Hakatonā var piedalīties ikvienas valsts students vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Hakatons norisināsies angļu valodā un dalība ir bezmaksas. Pieteikšanās hakatonam atvērta līdz 15. martam, vai līdz sasniegts dalībnieku skaita limits: www.theraccoons.org

Darbnīcas vadīs jaunieši ar pieredzi programmēšanā un uzņēmējdarbībā, to vidū ir tādi mentori kā Jānis Veģis, jaunuzņēmuma Finch dibinātājs, Austris Cīrulis, biotehnoloģiju uzņēmuma Alta Flora programmatūras inženieris un Ālto Universitātes inženierzinātņu students, Aiva Staņēviča, Latvijas Universitātes senatore, Emils Syundyukov, jaunuzņēmuma Koatum līdzdibinātājs, Elvis Strazdiņš, uzņēmuma GameDev valdes loceklis un Sonarworks inženieris.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…