Sākums Jaunumi Visā Latvijā atzīmē Drošāka interneta dienu

Visā Latvijā atzīmē Drošāka interneta dienu

4 minūtes lasīšanai
drosaka interneta diena2024

Turpinot tradīciju, jau divdesmit pirmo gadu pēc kārtas Latvijā un daudzviet pasaulē šodien tiek atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena. Latvijas Drošāka interneta centrs Drossinternets.lv, iesaistot bērnus, jauniešus un pieaugušos, ir noorganizējis daudzveidīgas aktivitātes, kuras vieno sauklis – Drošāks internets sākas ar tevi!

“Vispasaules Drošāka interneta dienas sauklis ir  –  Drošāks internets sākas ar tevi! Tas nozīmē, ka ikviens no mums var dot savu ieguldījumu drošākas un labākas interneta vides veidošanā. Pirmais solis ir izvērtēt to, kā mēs katrs rūpējamies par savu un savas ģimenes drošību internetā, bet otrais solis – atbilstoši rīkoties. Esam sagatavojuši sešus vienkāršus ieteikumus, kuru ievērošana ikdienā būtiski paaugstinās ikviena drošību globālajā tīmeklī,” uzsver Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska

  • Pirmkārt, ļoti uzmanīgi jāizturas pret nepazīstamām personām, kuras uzrunā internetā, jo īpaši, ja tās izrāda pārlieku ieinteresētību vai piedāvā šķietami izdevīgus darījumus.
  • Otrkārt, rūpīgi jāsargā savs un savu bērnu privātums – pārlieku atklātas un privātas informācijas izpaušanai var būtu smagas sekas.
  • Treškārt, savam un ģimenes locekļu sociālo tīklu kontiem jāuzliek vecumam atbilstoši privātuma un drošības iestatījumi. Neaizmirstiet arī par divu faktoru autentifikāciju, kas ir būtisks priekšnosacījums, lai pasargātu kontu pret uzlaušanu
  • Ceturtkārt, jābūt vērīgam un jāpatur prātā, ka aizdomīgas saites un faili ir bīstami. Pirms spiest uz jebkuras saites, ir vērts rūpīgi pārliecināties, vai ir zināms tās avots.
  • Piektkārt, vienmēr izmantojiet jaunākos programmu atjauninājumus savās ierīcēs, tā labāk pasargājot tās no ļaunatūras un apgrūtinot kiberuzbrucēju ielaušanos.
  • Sestkārt, nekavējoties ziņojiet par internetā pamanītiem pārkāpumiem un pretlikumīgu saturu. Tikai kopīgiem spēkiem iespējams gādāt par labāku internetu.

Atsaucoties Drossinternets.lv aicinājumam, vairāk nekā 150 skolas, bērnudārzi, bibliotēkas, bērnu un jauniešu centri visā Latvijā 6. februārī un visu februāra mēnesi organizēs izglītojošus pasākumus un aktivitātes par to, kā bērniem un jauniešiem sevi pasargāt internetā, vienlaikus veicinot cieņpilnu izturēšanos citam pret citu virtuālajā vidē. Visi reģistrētie pasākumi iekļauti Drošāka interneta dienas pasākumu kartē.

10.-12. klašu skolēniem 6. februārī notiek populārā tiešsaistes viktorīna “Prāta spēles”, kas veltīta daudzveidīgiem interneta drošības aspektiem. Tai reģistrējušās vairāk nekā 170 vidusskolēnu komandas. Tāpat vecāko klašu skolēni Drošāka interneta dienā aicināti doties pie jaunāko klašu skolēniem, lai pārrunātu un kopīgi izzinātu privātuma riskus, kā arī cieņpilnas saziņas un savstarpējo attiecību nozīmi internetā. Drossinternets.lv ir nodrošinājis nodarbībās izmantojamus tiešsaistes resursus un noderīgus ieteikumus nodarbību vadīšanai.

Jaunāko klašu skolēni Drošāka interneta dienā savā klasē, skolā, bibliotēkā veidos vides objektu “Droša interneta tīkls”, lai kopīgi izzinātu, kas veido internetu, kā tas darbojas, kas sekmē, bet kas traucē tā darbībai un drošībai. Lai pastāstītu citiem un palepotos ar paveikto, skolēni aicināti dalīties ar objektu fotogrāfijām sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi #DID2024 un atzīmējot Facebook @drossinternets un Instagram @drossinternetslv. Publicētās fotogrāfijas piedalīsies izlozē, un veiksmīgākie saņems noderīgas balvas.

Pirmo reizi Drossinternets piedāvā krustvārdu mīklas par internetu, kas izstrādātas dažādu vecuma grupu skolēniem. To risināšana sekmēs skolēnu izpratni par drošību internetā un palīdzēs noteikt zināšanu līmeni. No iekrāsotajiem burtiem ir jāizveido vārds un atbilde jāiesniedz Drošāka interneta centram. Starp atbilžu iesniedzējiem izlozes kārtībā tiks noteiktas balvas.

Atzīmējot Drošāka interneta dienu, Drossinternets.lv tīmekļvietnē ir apkopoti un ikvienam interesentam pieejami aktuālākie izglītojošie materiāli, kas sadalīti pa vecuma grupām. Tie būs noderīgi gan skolu pedagogiem, gan vecākiem.

Vairāk informācijas un materiāli – šeit.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…