20. decembris, 2016

Latvija interneta lietošanā mobilajās ierīcēs ir trešā kūtrākā ES

Internetu Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji visbiežāk izmanto mobilajos tālruņos, tomēr Latvijā šajā ziņā īpatsvars ir trešais zemākais blokā, liecina statistikas departamenta “Eurostat” jaunākie dati.

Saskaņā ar tiem internetu mobilajā telefonā pēdējo trīs mēnešu laikā Latvijā izmantoja 62% interneta lietotāju. Mazāks šis īpatsvars bijis tikai Čehijā (55%) un Polijā (60%), bet nedaudz lielāks Lietuvā (63%) un Grieķijā (66%). Igaunijā 72% interneta lietotāju pēdējo trīs mēnešu laikā tīmekli ir aplūkojuši savā mobilajā telefonā.

Savukārt vislielākais interneta izmantojuma šajās ierīcēs īpatsvars bijis Spānijā (93%), Kiprā un Nīderlandē (abās valstīs 88%), Horvātijā (87%), Lielbritānijā (86%) un Dānijā (85%).

vidēji 79% interneta lietotāju pēdējo trīs mēnešu laikā to izmantojuši mobilajā tālrunī.

Igaunijā, tāpat kā Lietuvā, Čehijā, Polijā un Slovākijā internetu iedzīvotāji visbiežāk izmantoja klēpjdatoros. Pārējās visās dalībvalstīs visbiežāk tiek lietots mobilajos tālruņos.

Klēpjdatoros internetu pēdējo trīs mēnešu laikā izmantojuši 64% iedzīvotāju. Vislielākais to īpatsvars bijis Nīderlandē (80%), Somijā un Beļģijā (78%), kā arī Dānijā (67%). Igaunijā šīs interneta iespēju izmantošanai lietoja 73% interneta lietotāju, Lietuvā tādu bija 69%, bet Latvijā – 59%. Savukārt Itālijā vien 31% interneta lietotāju izmantoja tīmekļa iespējas klēpjdatorā.

Personālajā datorā internetu aplūkoja 54% interneta lietotāju. Visbiežāk personālo datoru izmantoja interneta lietotāji Luksemburgā, Rumānijā un Ungārijā (visās valstīs 68%), kā arī Vācijā (67%). Latvijā tā dēvētajā galda datorā internetu izmantoja 54% globālā tīmekļa lietotāju, Igaunijā tādu bija 49%, bet Lietuvā – 42%. Savukārt Īrijā tādu bija vien 25%.

Plaukstdatoros interneta iespējas pēdējo trīs mēnešos izmantoja 44% interneta lietotāju ES. Vispopulārākā šī iespēja bijusi Nīderlandē (66%), Lielbritānijā (61%), Dānijā (56%), Vācijā (55%), Luksemburgā (53%) un Somijā (52%). Igaunijā 32% interneta lietotāju piekļuvei tīmeklim pēdējo trīs mēnešu laikā izmantojuši plaukstdatorus, Latvijā tādu bija 25%, bet Lietuvā – 23%. Bulgārijā un Čehijā šādas interneta lietošanai izmantoja tikai 19% tīmekļa kopienas.

Aptaujā šā gada otrajā ceturksnī par interneta lietošanas paradumiem piedalījās 16-74 gadus veci iedzīvotāji.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda