6. marts, 2017

LMT sadarbībā ar ”4SmartScreens” palīdzēs atrast brīvu autostāvvietu

Latvijas telekomunikāciju milzis Latvijas Mobilais Telefons (LMT) šodien sadarbībā ar  uzņēmumu 4SmartScreens prezentēja savu jauno inovāciju. LMT tuvākajā nākotnē grasās padarīt viedas lielpilsētas, eksperimentus sākot galvaspilsētā Rīgā.

Radisson Blu Hotel Latvia notiekošajā preses konferencē ievadvārdus sacīja LMT prezidents Juris Binde. Viņš pastāstīja par telekomunikāciju vēsturi un attīstību, kā arī  par mobilā interneta popularitāti Latvijā. LMT nodemonstrēja infografiku, kurā bija attēlota Latvijas vieta mobilā interneta lietojumā pasaulē.

Pēc LMT datiem, Latvijā vidēji (pēc iztērētā datu apjoma) mobilo internetu izmanto vairāk nekā ASV, Dienvidkorejā un Igaunijā, kas dod otro vietu pasaulē, sev priekšā palaižot vien Somiju.

Nākamais savu runu teica sociālantropologs Viesturs Celmiņš. Viņš pastāstīja par autostāvvietu nozīmi un par to nepieciešamību attīstīties, sakot, ka pēc statistikas datiem 95% no sava dzīves laika automašīna nostāv dīkstāvē. Tāpat viņš pavēstīja, ka īpašnieks gadā sastrēgumos vidēji pavada nedēļu, kas noved pie tēriņiem vidēji 1500 eiro apmērā.

Celmiņš arī pauda ticību, ka Latvijā nepieciešama cita pieeja autoceļu infrastruktūras attīstībā. Viņaprāt, mazāk uzmanības vajadzētu pievērst gludākiem asfalta segumiem un platākām joslām pilsētās, vairāk domājot par esošās infrastruktūras uzlabošanu ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību. Tas pēc viņa domām būtu daudz lētāks, ātrāks un efektīvāks risinājums.

Mašīnredzes tehnoloģiju uzņēmuma 4SmartScreens pārstāvis Kaspars Egliņš ķērās pie konferences svarīgākās daļas. Viņš prezentēja mākslīgā intelekta stāvvietu meklēšanas risinājuma prototipu. Šī inovācija bija galvenā konferences tēma, un Egliņš pastāstīja, kā tā darbojas.

Šīs pamatā ir vienkāršas kameras, kas fiksē automašīnu esamību stāvvietās. Tehnoloģijas mākslīgais zina, cik stāvvietas ir pieejamas un fiksē katru mašīnu, kad un cikos tā ierodas un pamet stāvvietu. Galvenā uzņēmumu doma ir izveidot mobilo aplikāciju, kurā tiešsaistē būtu redzamas brīvās un aizņemtās stāvvietas Rīgā reālajā laikā. Pašlaik vienīgais prototips atrodas pie Kaņepes kultūras centra, kur noritēja testi.

Kameras atpazīs arī cilvēkus, un tie netiks fiksēti, ja stāvēs stāvvietā un kaut ko gaidīs. Kameras atpazīs tikai un vienīgi automašīnas. Filmētie dati netiks saglabāti, jo viss darbosies tiešsaistē.

Pēdējais uzstājās Latvijas Mobilā Telefona viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos Ingmārs Pūķis. Viņš savukārt pastāstīja, ka ir plānots šo stāvvietu tehnoloģiju sasaistīt ar Waze aplikāciju. Respektīvi, iekļaut Waze opciju atrast tuvumā esošās brīvās stāvvietas. Šai inovācijai arī ir izveidots prototips, un joprojām notiek sarunas ar Waze par turpmāko sadarbību.

Pēc LMT pārstāvju domām, 4SmartScreens inovācija varētu tikt ieviesta apmēram gada laikā, ja viss notiks, kā plānots. Protams, joprojām noris darbi, lai 4SmartScreens tehnoloģiju uzlabotu, kā arī, lai izveidotu aplikāciju, kas nodrošinātu šo pakalpojumu klientiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda