Sākums Sakaru pakalpojumi “Tele2” ievērojami palielina mobilā interneta jaudu; pieejami ātrumi virs 100 megabitiem sekundē

“Tele2” ievērojami palielina mobilā interneta jaudu; pieejami ātrumi virs 100 megabitiem sekundē

1 minūtes lasīšanai

Vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” šogad ievērojami paplašinājis 4G+ un 4G++ pārklājumu, padarot pieejamus vēl lielākus interneta ātrumus jau aptuveni 70% Latvijas iedzīvotāju. Lai nodrošinātu augstu mobilā interneta pakalpojuma kvalitāti arvien pieaugošajam klientu skaitam, “Tele2” tīklā darbojas jau gandrīz 300 4G+ un 4G++ bāzes stacijas. “Tele2” šogad jaunu bāzes staciju izbūvē, kā arī tīkla jaudas palielināšanā kopumā plāno investēt aptuveni 3 miljonus eiro.

“Kamēr 5G tehnoloģijas standarts vēl top, 4G+ un 4G++ tehnoloģijas nodrošina lielākos pieejamos mobilā interneta ātrumus, un “Tele2” kā tehnoloģiju līderis pārdomāti investē šo tehnoloģiju attīstībā, lai sniegtu labāko mobilā interneta lietošanas pieredzi saviem klientiem jau šobrīd. Pērnā gada pavasarī lepojāmies ar 100 4G+ un 4G++ bāzes stacijām visā Latvijā. Priecājos, ka uz šo brīdi esam trīskāršojuši savu 4G+ un 4G++ bāzes staciju skaitu Latvijā, lai nodrošinātu “Tele2” klientiem labāko mobilā interneta lietošanas pieredzi,” stāsta Līga Krūmiņa, “Tele2” Tehniskā departamenta direktore.

Salīdzinājumā ar 4G, 4G+ nodrošina divreiz lielāku mobilā interneta ātrumu – teorētiski līdz pat 300 megabitiem sekundē (Mbps). Savukārt 4G++ ir jaunākā mobilo sakaru tehnoloģija, kas izmanto trīs frekvenču joslas vienlaicīgi – 800 MHz, 1800 MHz un 2600 MHz, sasniedzot trīskārtēju 4G ātrumu, kas teorētiski ir līdz pat 375 Mbps.

“Tele2” ir Baltijā modernākais sakaru tīkls, kas piedāvā jaunākās paaudzes 4G, 4G+ un 4G++ pakalpojumus. “Tele2” 4G tīkls pieejams 99% iedzīvotāju, 4G+ tīkls pieejams 70% iedzīvotāju, savukārt 4G++ pieejams Rīgā, Jelgavā, Cēsīs, Mārupē, Kuldīgā, Liepājā, Saldū, Ventspilī, Jūrmalā, Aizkrauklē, Preiļos, Rēzeknē, Jēkabpilī, Ogrē, Daugavpilī, Salaspilī, Olainē un Siguldā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Sakaru pakalpojumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…