26. janvāris, 2017

“Tele2” labākie darbības rezultāti pēdējo gadu laikā

Vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” pērn turpināja izaugsmi un 2016. gadu noslēdza ar vairāk nekā 105 miljonu eiro apgrozījumu, uzrādot spēcīgākos finanšu rezultātus pēdējo gadu laikā. “Tele2” investēja 9,4 miljonus eiro un gada beigās sasniedza plašāko tīkla pārklājumu – 99% Latvijas iedzīvotāju, kas ir arī viens no plašākajiem 4G tīkla pārklājumiem pasaulē, tādējādi vēl vairāk nostiprinot savas tehnoloģiju līdera pozīcijas Latvijas telekomunikāciju tirgū.

“Esmu gandarīts, ka ar katru gadu uzrādām arvien spēcīgākus tehnoloģiskos sasniegumus un finanšu rezultātus, virzot  telekomunikāciju nozares attīstību Latvijā. “Tele2” šobrīd ir plašākais un, pēc nozares regulatora SPRK datiem, arī ātrākais 4G mobilā interneta Latvijā[1]. Pēdējo divu gadu laikā esam investējuši vairāk nekā 20 miljonus eiro, lielāko daļu ieguldot tīkla infrastruktūras attīstībā, un šobrīd “Tele2” ar vienu no visātrāk un efektīvāk izbūvētajiem 4G tīkliem ir iezīmējis Latviju starp labākajiem 4G pārklājumiem pasaules līmenī,” stāsta “Tele2” valdes priekšsēdētājs .

“Turpināsim investēt 4G+ un 4G++ tīklu pārklājumā visā Latvijas teritorijā un paredzam, ka būsim līderis jaunākajos SPRK interneta ātruma mērījumos. Mums ir būtiski sniegt saviem klientiem labākos pakalpojumus tirgū, atbalstot strauji augošo mobilā interneta apjoma patēriņu. Šogad plānojam veikt 5G testus, lai virzītu tehnoloģisko attīstību un mūsu valsts būtu starp tehnoloģiski vadošajām,” piebilst V.Vancovičs. 

Pērn “Tele2” apgrozījums sasniedza 105,2 miljonus eiro, kas ir par 4,8% vairāk nekā 2015. gadā. “Tele2” no pamatdarbības jeb EBITDA* sasniedza 33,6 miljonus eiro, pieaugot par 6,5%, salīdzinot ar 2015. gadu, un EBITDA rentabilitātes rādītājs pērn bija 31,9% apmērā, 2016. gada pēdējā ceturksnī sasniedzot pat 33,6%, kas ir viens no augstākajiem rentabilitātes rādītājiem nozarē pēdējo gadu laikā un ļauj droši raudzīties uz “Tele2” attīstību arī turpmāk. 

“Tele2” ir Baltijā modernākais mobilo sakaru tīkls, kas nodrošina ātrākos jaunākās paaudzes 4G, 4G+ un 4G++ pakalpojumus un ir gatavs arvien lielākai tīkla slodzei, kuru rada nemitīgi augošā mobilā interneta lietošana. “Tele2” 4G+ tīkls šobrīd ir pieejams 26% iedzīvotāju 44 apdzīvotās vietās visā Latvijā, savukārt Rīgā, Jūrmalā, Rēzeknē, Daugavpilī un Ventspilī jau darbojas “Tele2” 4G++ tīkls, nodrošinot šobrīd pasaulē ātrāko mobilo internetu augošajam mobilā interneta klientu skaitam un patēriņam.

*EBITDA – peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas.

 

[1] SPRK ik gadu veic izlases un sērijveida interneta pakalpojuma kvalitātes mērījumus ~400 punktos Latvijas teritorijā. “Tele2” uzrāda pārliecinoši labākos rezultātus salīdzinājumā ar konkurentiem, ar interneta ātruma diapazonu virs 10 Mbit/s lielākajā daļā mērījumu.

Plašāk par pētījuma rezultātiem 2016. gadā: https://www.sprk.gov.lv/lapas/regulatora-kvalitates-merijumi

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.