Sākums Internets “Tele2” labākie darbības rezultāti pēdējo gadu laikā

“Tele2” labākie darbības rezultāti pēdējo gadu laikā

3 minūtes lasīšanai

Vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” pērn turpināja izaugsmi un 2016. gadu noslēdza ar vairāk nekā 105 miljonu eiro apgrozījumu, uzrādot spēcīgākos finanšu rezultātus pēdējo gadu laikā. “Tele2” investēja 9,4 miljonus eiro un gada beigās sasniedza plašāko 4G tīkla pārklājumu – 99% Latvijas iedzīvotāju, kas ir arī viens no plašākajiem 4G tīkla pārklājumiem pasaulē, tādējādi vēl vairāk nostiprinot savas tehnoloģiju līdera pozīcijas Latvijas telekomunikāciju tirgū.

“Esmu gandarīts, ka ar katru gadu uzrādām arvien spēcīgākus tehnoloģiskos sasniegumus un finanšu rezultātus, virzot  telekomunikāciju nozares attīstību Latvijā. “Tele2” šobrīd ir plašākais un, pēc nozares regulatora SPRK datiem, arī ātrākais 4G mobilā interneta tīkls Latvijā[1]. Pēdējo divu gadu laikā esam investējuši vairāk nekā 20 miljonus eiro, lielāko daļu ieguldot tīkla infrastruktūras attīstībā, un šobrīd “Tele2” ar vienu no visātrāk un efektīvāk izbūvētajiem 4G tīkliem ir iezīmējis Latviju starp labākajiem 4G pārklājumiem pasaules līmenī,” stāsta “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

“Turpināsim investēt 4G+ un 4G++ tīklu pārklājumā visā Latvijas teritorijā un paredzam, ka būsim līderis jaunākajos SPRK interneta ātruma mērījumos. Mums ir būtiski sniegt saviem klientiem labākos pakalpojumus tirgū, atbalstot strauji augošo mobilā interneta apjoma patēriņu. Šogad plānojam veikt 5G testus, lai virzītu tehnoloģisko attīstību un mūsu valsts būtu starp tehnoloģiski vadošajām,” piebilst V.Vancovičs. 

Pērn “Tele2” apgrozījums sasniedza 105,2 miljonus eiro, kas ir par 4,8% vairāk nekā 2015. gadā. “Tele2” peļņa no pamatdarbības jeb EBITDA* sasniedza 33,6 miljonus eiro, pieaugot par 6,5%, salīdzinot ar 2015. gadu, un EBITDA rentabilitātes rādītājs pērn bija 31,9% apmērā, 2016. gada pēdējā ceturksnī sasniedzot pat 33,6%, kas ir viens no augstākajiem rentabilitātes rādītājiem nozarē pēdējo gadu laikā un ļauj droši raudzīties uz “Tele2” attīstību arī turpmāk. 

“Tele2” ir Baltijā modernākais mobilo sakaru tīkls, kas nodrošina ātrākos jaunākās paaudzes 4G, 4G+ un 4G++ pakalpojumus un ir gatavs arvien lielākai tīkla slodzei, kuru rada nemitīgi augošā mobilā interneta lietošana. “Tele2” 4G+ tīkls šobrīd ir pieejams 26% iedzīvotāju 44 apdzīvotās vietās visā Latvijā, savukārt Rīgā, Jūrmalā, Rēzeknē, Daugavpilī un Ventspilī jau darbojas “Tele2” 4G++ tīkls, nodrošinot šobrīd pasaulē ātrāko mobilo internetu augošajam mobilā interneta klientu skaitam un patēriņam.

*EBITDA – peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas.

 

[1] SPRK ik gadu veic izlases un sērijveida interneta pakalpojuma kvalitātes mērījumus ~400 punktos Latvijas teritorijā. “Tele2” uzrāda pārliecinoši labākos rezultātus salīdzinājumā ar konkurentiem, ar interneta ātruma diapazonu virs 10 Mbit/s lielākajā daļā mērījumu.

Plašāk par pētījuma rezultātiem 2016. gadā: https://www.sprk.gov.lv/lapas/regulatora-kvalitates-merijumi

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Internets
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…