16. oktobris, 2017

“Tele2” tīklā pieejamas pirmās ''5G Ready'' bāzes stacijas

Šonedēļ vadošā mobilo sakaru operatora “Tele2” tīklā parādās pirmās 5G Ready bāzes stacijas, ar to iezīmējot jaunu attīstības posmu Latvijas telekomunikāciju nozarē. 5G cienīgu kvalitāti operatora bāzes stacijās Ziepniekkalnā un Talsos nodrošinās Nokia AirScale Radio Access aparatūra, kas palīdzēs “Tele2” sasniegt maksimālo ātrumu līdz pat 1 gigabitam sekundē (Gbps). Ar 5G ienākšanu šis ātrums pieaugs līdz 10 Gbps. Gada nogalē ar identisku tehnoloģiju tiks aprīkota arī bāzes stacija Valmierā.
“5G ir nākotne, kas tuvojas straujiem soļiem. Kamēr lielākie telekomunikāciju tirgus spēlētāji vēl tikai prezentē pirmās tehnoloģijas, programmatūras un 5G nodrošināšanai un uztverei, mēs jau sākam tās adoptēt. “Tele2” vienmēr tiecas piedāvāt klientiem inovatīvākos un kvalitatīvākos pakalpojumus ne vien Latvijā, bet arī citviet. Jau tagad, sagatavojot infrastruktūru 5G tīkla darbībai, mūsu klienti būs starp pirmajiem pasaulē, kuri izbaudīs mākoņātru mobilo sakaru tīklu un internetu,” apliecināja “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.  
Jau šobrīd 5G Ready Nokia AirScale aparatūra palielina datu pārraides ātrumu un tā nodrošina vēl lielāku 4G++ mobilā tīkla un interneta jaudu. Savukārt ar jaunākās programmatūras pieejamību “Tele2” 5G Ready klientiem spēs nodrošināt  datu pārraides ātrumu līdz pat 1 gigabitam sekundē. Nākotnē stacijas caurlaides spēja sasniegs līdz 28 gigabitiem sekundē, tādējādi spējot vienlaikus apkalpot daudz vairāk aktīvu lietotāju, nodrošinot kvalitatīvu mobilo sakaru tīklu un internetu.
“Taču ir būtiski atcerēties, ka 5G tīkla priekšrocības varēs izbaudīt tie lietotāji, kuru atbalstīs 5G tehnoloģiju. Vienkāršiem vārdiem sakot, lietotāja viedtālrunim ir jāspēj uztvert 5G frekvences un tās apstrādāt,” piebilst Valdis Vancovičs.
Neskatoties uz lielāku 5G Ready Nokia AirScale ātrumu un jaudu, aparatūra ir līdz pat 60% energoefektīvāka un dabai draudzīgāka. Pašlaik paredzēts, ka 5G mobilais sakaru tīkls un internets varētu aizņemt plašu frekvenču diapazonu, sākot no zemajām frekvencēm līdz pat 28 GHz. Jāpiebilst, ka “Tele2” jau ir veicis izmēģinājumus 700 megahercu frekvenču diapazonā un atzīst šo spektru par pilnībā izmantojamu mobilajos sakaros.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda