30. maijs, 2016

88% “Strādā jebkur!” akcijas dalībnieku atzīst: elastīgs darbs veicina darbinieku motivāciju un lojalitāti

Akcijas “Strādā jebkur!” ietvaros veiktā aptauja liecina, ka elastīga darba politikai ir būtiska ietekme uz darbinieku produktivitāti un motivāciju. 88% aptaujāto organizāciju atzīst, ka elastīga darba iespēja veicina darbinieku motivāciju un lojalitāti organizācijai. 83% atzīst, ka tā veicina arī darbinieku produktivitāti un efektivitāti.
Kā vissvarīgāko faktoru, kas nepieciešams veiksmīgai elastīga darba modeļa ieviešanai organizācijā, aptaujātie min uz rezultātiem orientētu organizācijas vadības stilu. Tam seko nepieciešamība pēc atbilstoša tehnoloģiskā nodrošinājuma un atbildīgiem un motivētiem darbiniekiem. Nedaudz mazāku nozīmi aptaujātie piešķir organizācijas vadības pozitīvai attieksmei pret elastīgu darbu.
To uzņēmumu pārstāvji, kuros Latvijā praktizē elastīgu darbu, akcentē, ka tas ir gan efektīvi, gan droši. Mainot darba vidi, cilvēki kļūs atvērtāki, tas ir priekšnosacījums lielākam radošumam un ideju ģenerēšanai. Elastīgas darba formas veicina arī fizisku izkustēšanos darba laikā. Savukārt atbilstošs tehnoloģiju nodrošinājums ļauj piekļūt nepieciešamajai informācijai un lietojumprogrammām no jebkuras ierīces.
Pasaules ekonomikas foruma pārskatā “The Future of Jobs” konstatēts, ka darba formu izmaiņas un elastīgs darbs ir spilgtākā nākotnes tendence nodarbinātības jomā. Tā saucamie tūkstošgades paaudzes darbinieki (millenials), kas dzimuši starp 1980. un 1995. gadu, līdz 2020. gadam veidos 50% darbaspēka visā pasaulē. Šī paaudze arvien uzstājīgāk gaida, ka darba devējs nodrošinās mūsdienīgus darba apstākļus, tostarp, atbilstošu tehnoloģisko nodrošinājumu un elastīga darba iespējas. Tie darba devēji, kas labāk izprot un pielāgojas jaunajiem darba tirgus apstākļiem, būs veiksmīgākie cīņā par talantu piesaisti un noturēšanu.
“Strādā jebkur!” diena šogad notiek jau piekto reizi, un tajā pulcējās liels dalībnieku skaits – ap 200 dalībnieku no 70 dažādām organizācijām. Tas apliecina Latvijā pieaugošo interesi par elastīgu darbu kā mūsdienīgu darba organizācijas formu. Starp dalībniekiem ir gan uzņēmumi, gan valsts un pašvaldību iestādes, gan nevalstiskās organizācijas. mērķis ir iepazīstināt ar elastīga darba stila iespējām, darba organizācijas principiem un elastīgu darbu kā darbinieku motivācijas un talantu piesaistes instrumentu.
Iniciatīvas īstenošanai 2016. gadā apvienojušies septiņi partneri – Latvia, , VARAM, Pasaules Dabas Fonds, Go Beyond, Squalio un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Tas pats Jānis
Tas pats Jānis - 30. maijs, 2016

Labāk pārsauciet akciju par “Strādā jebkad!”, jo tieši to garantē tizlā pāreja uz Windows 10 – un pilnīgi pie kājas ko domā klienti – viņiem nāksies pāriet uz windows 10 lai cik tas truli vai sāpīgi nebūtu.
Nopietni, Microsoft, dažreiz es un daudzi vēlamies, kaut Jūsu korporācija nekad nebūtu eksistējusi.

Avatar for Tas pats Jānis
Tas pats Jānis - 30. jūnijs, 2016

Elastīgs darbs ir gumijas cimdu rūpnīcā!

lvLatviešu valoda