30. maijs, 2016

Pavasarī 71% Latvijas iedzīvotāju lieto internetu katru dienu

Pavasarī 71% jeb 1,169 miljoni Latvijas iedzīvotāju lietoja internetu katru dienu, kas ir par trīs procentpunktiem vairāk nekā 2015.gadā, liecina pētījumu kompānijas “TNS” regulārā interneta patēriņa paradumu pētījums par 2016.gada pavasari.

Savukārt internetu 2016.gada pavasarī vismaz reizi mēnesī lietoja 78% jeb 1,279 miljoni Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par vienu procentpunktu vairāk nekā 2015.gadā.

“TNS” mediju pētījumu vecākā klientu vadītāja Signe Hokonena norādīja, ka regulāro interneta lietotāju īpatsvars 2016.gadā salīdzinājumā ar 2015.gadu visvairāk ir pieaudzis 40 līdz 59 gadus vecu iedzīvotāju vidū. Internetu katru dienu 2016.gada pavasarī lietojuši 80% iedzīvotāju vecuma grupā 40-49 gadiem, kas ir par deviņiem procentpunktiem vairāk nekā pērn, un 63% iedzīvotāju vecuma grupā 50–59 gadiem, kas ir par astoņiem procentpunktiem vairāk.

Saskaņā ar “TNS” pētījuma rezultātiem Latvijas iedzīvotāju vidū turpina pieaugt viedtālruņu un planšetdatoru lietošana. Vairāk nekā puse jeb 55% Latvijas iedzīvotāju lieto viedtālruni, kas ir par astoņiem procentpunktiem vairāk nekā 2015.gada pavasarī.

Savukārt 22% Latvijas iedzīvotāju izmanto planšetdatoru, kas ir par trīs procentpunktiem vairāk nekā pērn. Viedtālruņu lietotāju īpatsvars visstraujāk pieaudzis vecuma grupā no 30-59 gadiem, bet planšetdatoru lietotāju īpatsvars – vecumā grupā no 30–39 gadiem.

Tomēr ne visi viedtālruņu lietotāji izmanto šo ierīci interneta lietošanai. Pēdējā mēneša laikā internetu viedtālrunī lietojuši 48%, bet katru dienu 37% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina pētījuma rezultāti.

Visapmeklētākā interneta vietne pēc vidējās dienas auditorijas rādītājiem Latvijas iedzīvotāju vidū ir “Google”, kuru vidēji dienā apmeklē 56,6% jeb 926 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Savukārt 39,6% jeb 648 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju izmanto portālu “Inbox”, bet 36,4% jeb 596 tūkstoši – video koplietošanas vietni “Youtube”.

Avots: BNS

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda