15. decembris, 2016

Darbību sākusi Eiropas satelītnavigācijas sistēma "Galileo"

Ceturtdien darbību sākusi Eiropas satelītnavigācijas sistēmaGalileo”, ko līdz šim kavējušas dažādas tehniskas problēmas.
“Šodien par realitāti kļuvusi “Galileo”, visprecīzākā satelītnavigācijas sistēma pasaulē,” paziņoja Eiropas Savienības (ES) iekšējā tirgus, rūpniecības un uzņēmējdarbības komisāre Elžbeta Beņkovska.
Līdz šim orbītā nosūtīti 18 “Galileo” satelīti.
Satelītu sistēmas uzdevums būs sniegt navigācijas pakalpojumus, kas līdzinās ASV pārvaldītās Globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) pakalpojumiem.
Sākotnēji “Galileo” signāls nebūs tik precīzs, tomēr ar laiku tas paliks stiprāks un neatkarīgāks, sistēmai pievienojot jaunus satelītus.
Sistēmas radītāji – Eiropas Komisija (EK) un Eiropas Kosmosa aģentūra – paziņojuši, ka tai pilnībā jāsāk darboties līdz 2020.gadam.
Projektu līdz šim aizkavējušas dažādas tehniskas problēmas un finanšu ķibeles.
Septītā un astotā satelīta nogādāšana orbītā pagājušā gada martā notika ar trīs mēnešu kavēšanos, jo bija jānovērš nepilnības, kuru dēļ piektais un sestais satelīts 2014.gada augustā tika nogādāti orbītā nepareizās pozīcijās.
Inženieri notikušajā vainoja sasalušas degvielas caurules raķetes “Sojuz” ceturtajā posmā. Eiropas Kosmosa aģentūra (ESA) apgalvo, ka šī problēma ir novērsta.
Pirmie četri “Galileo” satelīti orbītā tika nogādāti 2011. un 2012.gadā. 2013.gada martā tiem izdevās noteikt pirmo punktu uz Zemes ar precizitāti desmit līdz 15 metri.
Aplēsts, ka sistēmas izmaksas līdz 2020.gadam sasniegs desmit miljardus eiro, lai arī sākotnējais budžets bija plānots trīs miljardu eiro apmērā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda