15. decembris, 2016

NASA zinātnieki: Zemi nav iespējams paglābt no komētām

Pirmdien, 12. decembrī, pētnieks Džozefs Nats (Joseph Nath) sniedza prezentāciju ikgadējā Amerikas Ģeofizikas Savienības sanāksmē. Zinātnieks pastāstīja par pilnīgu tautiešu nesagatavotību gadījumam, ja sastaptos ar komētu vai asteroīdu.

Nats sāka ar to, ka komētas vai asteroīda sadursmei ar Zemi ir ļoti maza varbūtība, tomēr mums tam vajadzētu būt gataviem. Galu galā šis notikums pirms 50-60 miljoniem gadu noveda Zemi līdz katastrofai un dinozauru izzušanai.

Pētnieks norādīja, ka lielākā daļa komētu, kas faktiski var kaitēt planētai, lido tālu prom no Zemes, bet reizēm šie debess ķermeņi nonāk mūsu kaimiņu planētu redzeslokā. Piemēram, 1994. gadā ietriecās Jupiterā, turpat 2009. gadā ietriecās mazāks objekts, bet 2014. gadā komēta ar nosaukumu McNaught lidoja bīstami tuvu Marsam. Turklāt to atklāja tikai 22 mēnešus pirms iespējamās sadursmes ar sarkano planētu. Nats atzīmē, ka Zemes iedzīvotāji šajā laika periodā nevarētu izdarīt pilnīgi neko, lai izglābtos.

Ja paskatās kosmosa kuģu sagatavošanas grafiku, tad ir nepieciešami 5 gadi, lai uzbūvētu uzticamu kuģi, kas spēs labi paveikt savu darbu. Šajā gadījuma mums būtu mazāk nekā 2 gadi,” atzīmē zinātnieks. “Gada laikā mēs varam sagatavot un palaist raķetes, kas dažos gadījumos spētu palīdzēt, taču diemžēl ne visos.”

Beigās Nats secināja, ka mūs spētu glābt tikai kolektorās raķetes un kosmosa kuģu novērotāji, kuru izstrādi nepieciešams sākt jau šodien.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda