15. decembris, 2016

NASA zinātnieki: Zemi nav iespējams paglābt no komētām

Pirmdien, 12. decembrī, pētnieks Džozefs Nats (Joseph Nath) sniedza prezentāciju ikgadējā Amerikas Ģeofizikas Savienības sanāksmē. Zinātnieks pastāstīja par pilnīgu tautiešu nesagatavotību gadījumam, ja sastaptos ar komētu vai asteroīdu.

Nats sāka ar to, ka komētas vai asteroīda sadursmei ar Zemi ir ļoti maza varbūtība, tomēr mums tam vajadzētu būt gataviem. Galu galā šis notikums pirms 50-60 miljoniem gadu noveda Zemi līdz katastrofai un dinozauru izzušanai.

Pētnieks norādīja, ka lielākā daļa komētu, kas faktiski var kaitēt planētai, lido tālu prom no Zemes, bet reizēm šie debess ķermeņi nonāk mūsu kaimiņu planētu redzeslokā. Piemēram, 1994. gadā ietriecās Jupiterā, turpat 2009. gadā ietriecās mazāks objekts, bet 2014. gadā komēta ar nosaukumu McNaught lidoja bīstami tuvu Marsam. Turklāt to atklāja tikai 22 mēnešus pirms iespējamās sadursmes ar sarkano planētu. Nats atzīmē, ka Zemes iedzīvotāji šajā laika periodā nevarētu izdarīt pilnīgi neko, lai izglābtos.

Ja paskatās kosmosa kuģu sagatavošanas grafiku, tad ir nepieciešami 5 gadi, lai uzbūvētu uzticamu kuģi, kas spēs labi paveikt savu darbu. Šajā gadījuma mums būtu mazāk nekā 2 gadi,” atzīmē zinātnieks. “Gada laikā mēs varam sagatavot un palaist raķetes, kas dažos gadījumos spētu palīdzēt, taču diemžēl ne visos.”

Beigās Nats secināja, ka mūs spētu glābt tikai kolektorās raķetes un kosmosa kuģu novērotāji, kuru izstrādi nepieciešams sākt jau šodien.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda