Sākums IT sasniegumi, bizness Eksperti iesaka, kā visefektīvāk ieviest jaunas tehnoloģijas

Eksperti iesaka, kā visefektīvāk ieviest jaunas tehnoloģijas

5 minūtes lasīšanai

Lai būtu vēlēšanās lietot modernas biznesa tehnoloģijas, uzņēmējiem ir jāpārvar sava piesardzība un tās vienkārši jāiepazīst. Tad arī būs iespējams novērtēt šādu ieguldījumu nepieciešamību, ir pārliecināti platformas „BiSMART” eksperti.
Ikviena biznesa īpašnieks ir ieinteresēts, lai tiktu lietderīgi izmantots laiks un darbs būtu maksimāli efektīvs, taču, kā liecina platformas „BiSMART” un pētījumu kompānijas TNS veiktā aptauja, ikdienā uzņēmēji mēdz būt piesardzīgi pret dažādiem tehnoloģiskiem jauninājumiem, uzskatot tos par pārāk nesaprotamiem.
Eksperti iesaka dažas vienkāršas lietas, kas var palīdzēt pārvarēt piesardzību un saprast, ka IT risinājumos balstītas biznesa tehnoloģijas nav tikai elektroniskais pasts vai grāmatvedības/finanšu uzskaites programma, kuru lieto teju visi.
Izpētiet un izmēģiniet izvēlēto tehnoloģiju
Pamatīgi izpētiet, kā darbojas izvēlētā tehnoloģija. Runājiet arī ar darbiniekiem, stāstiet, rādiet, dalieties pārdomās, kā tā palīdzēs atrisināt sasāpējušas problēmas. Ja ir saprotams, kā viss notiek, tad vairs nav no kā baidīties un atklājas jaunās programmas vai ierīces priekšrocības.
Kā liecina TNS veiktā pētījuma rezultāti, aptuveni puse uzņēmumu vadītāju (51%) uzskata, ka tehnoloģijas ir pārāk sarežģītas, savukārt to ieviešana – pārāk grūta un laikietilpīga. Vienlaikus divas trešdaļas uzņēmumu vadītāju (64%), kas tehnoloģijas vērtē kā pārāk sarežģītas, atzīst, ka to izmantošana varētu ietaupīt laiku, bet katrs ceturtais (25%) pieļauj, ka tehnoloģijas spēj samazināt biznesa pēkšņas dīkstāves riskus.
„Uzņēmēji atzīst, ka ikdienā ir jādomā par vairākiem ar biznesa riskiem saistītiem jautājumiem – kā samazināt dīkstāvi, kā uzlabot laika plānošanu, kā labāk aizsargāt informāciju. Tomēr uzņēmēji šo problēmu mazināšanu bieži nesaista ar plašāku biznesa tehnoloģiju izmantošanu. Tas ir zināms paradokss, kuram būtu jāmeklē saprātīgi risinājumi,” atzīst TNS vecākā klientu vadītāja Inta Priedola.
Sāciet ar pilotprojektu, kas ļauj novērtēt ieguvumus
Izveidojiet iespējami precīzāku jauno tehnoloģiju ieviešanas plānu. Taču, ja iespējams, sāciet ar nelielu pilotprojektu. Vienlaikus apmāciet dažus cilvēkus, kuri pēc tehnoloģiju apgūšanas spēj par tām izstāstīt pārējiem, vajadzības gadījumā atbildot uz neizprotamiem jautājumiem.
„Mūsu pieredze rāda, ka videonovērošana mākonī ir risinājums, ko klienti pieņem līdz ar pozitīvu izmantošanas pieredzi. Video tiešraide no uzņēmuma teritorijas vai biroja un ieraksti viedierīcē nereti ir uzņēmēja pirmā mākoņskaitļošanas pakalpojuma izmantošanas pieredze, kas ātri vien liek atteikties no aizspriedumiem par mākonī balstītu biznesa tehnoloģiju lietderību. Uzņēmēji īpaši augstu novērtē iespēju būt mijiedarbībā ar uzņēmumu neatkarīgi no laika un vietas, kur viņi atrodas, turklāt sistēmas uzturēšanai nav nepieciešamas sākotnējās investīcijas iekārtās – pakalpojums tiek abonēts un kameras var tikt nomātas,” atzīst „Telia Latvija” IT daļas vadītājs Zigmārs Brants.
Izskaidrojiet cilvēkiem izmaiņas darba metodēs un ieguldījumu uzņēmuma nākotnē
Ieviešot jebkuras jaunas tehnoloģijas, būtiskākais ir lietotāju izglītošana un apmācīšana. Tādēļ iespējami savlaicīgāk pārrunājiet ar darbiniekiem, kā mainīsies veicamie darbi, pienākumi, utt. Cilvēku satraukums mazināsies, ja viņi zinās, kas konkrēti no viņiem tiek sagaidīts un kādu praktisku labumu dos jaunievedumi. Tad arī būs acīmredzami, ka modernu tehnoloģiju ieviešana ir vērtīgas investīcijas uzņēmuma attīstībā.
Vēl pērn 55% uzņēmumu Latvijā tehnoloģiju pakalpojumus uztvēra kā izmaksas nevis investīcijas, liecina BiSMART konferencē prezentētais Latvijas Mobilā Telefona pētījums. Tai pat laikā, iepazīstoties ar mobilo sakaru iespējām, viedoklis būtiski mainās un starp uzņēmumiem, kas aktīvāk izmanto tehnoloģijas, jau 65% tās uzskata par investīcijām, kas ļauj biznesam labāk attīstīties un kļūt konkurētspējīgam.
Jaunu biznesa tehnoloģiju ieviešana un sasaite ar uzņēmumā notiekošajiem procesiem būs viena no tēmām, kas tiks apskatītas gada vērienīgākajā biznesa tehnoloģiju forumā „BiSMART forums 2015.”
Forumā, kas 24.septembrī norisināsies koncertzālē „Palladium”, ar prezentācijām uzstāsies „The Warp Concept” augstākās vadības konsultants digitālo stratēģiju jomā Jan L.Cedero, „Opentext” produktu attīstības viceprezidents Michael Cybala, „IBM Europe” priekšsēdētājs Harry Van Dorenmalen, „Visma Enterprise” metožu pārvaldnieks Bjørn Magne, „Arrow ECS” Drošības pētījumu un komunikācijas direktors Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā Rik Ferguson, u.c.
„BiSMART forumu” būs iespējams noskatīties tiešraidē „LMT Straume”, interneta vietnē bismart.lv, portālā tvnet.lv un radio SWH mājas lapā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…