18. maijs, 2016

ELKO Grupa gads iesācies veiksmīgi, apgrozījumam pieaugot par 18%

2016. gada pirmajā ceturksnī ELKO Grupa uzrāda stabilu izaugsmi, sasniedzot plānotos pārdošanas un bruto peļņas rādītājus.
ELKO Grupa koncerns gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot pret attiecīgo periodu iepriekšējā gadā, kāpinājis apgrozījumu par 18%, t.i. 252 miljoni ASV dolāri (229 miljoni eiro), salīdzinot ar 213 miljoniem ASV dolāri (189 miljoni eiro) 2015. gada pirmajā ceturksnī. Pozitīvu izaugsmi veicinājusi mērķtiecīga pozīciju stiprināšana esošajos tirgos, kā arī zemā salīdzināšanas 2015. gada sākumā.
NVS reģionā joprojām ir novājināta ar negatīvu ietekmi uz nozari. Taču ELKO Grupa spēja palielināt pārdošanas apjomus līdz 126 miljoniem ASV dolāri (114 miljoni eiro), kas ir par 7% vairāk nekā pērn. Būtisks kāpums apjoma ziņā vērojams viedtālruņu tirgū. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, nelabvēlīgās ekonomiskās situācijas veicināts, izteikti pieaudzis pieprasījums pēc budžeta klases precēm. Izteikta pieauguma tendence vērojama viedo pulksteņu un aproču produktu segmentos. Sagaidāms, ka šis būs viens no straujāk augošajiem segmentiem tuvākajos gados.
Eiro vērtības pret ASV dolāru stiprināšanās pozitīvi atsaukusies uz Baltijas tirgu, ELKO Grupa ieņēmumiem sasniedzot 26 miljonus ASV dolāri (23 miljoni eiro), kas attiecīgi ir par 9% vairāk kā 2015. gadā. Gan mājsaimniecību, gan biznesa klientu segmentā labi pārdošanas rezultāti ir dažādās šauras specializācijas vai interešu nišās, kuras ELKO ir spējis sekmīgi uzrunāt.
ELKO Grupa turpina uzrādīt izcilus izaugsmes rādītājus Centrālajā un Austrumeiropas reģionā, kur ELKO pārstāvēts Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā un Čehijā, kā arī, sadarbojas ar klientiem, vairākās citās reģiona valstīs. Veicot mērķtiecīgas darbības pārdošanas apjomu kāpināšanai un pateicoties reģiona ekonomikas attīstībai, rezultāti pirmajā ceturksnī kāpuši par 40%, sasniedzot 100 miljonu ASV dolāri (91 miljons eiro).
Precīzas plānošanas, risku uzraudzības un vadības procesu pilnveide un ievērošana atspoguļojas bruto peļņas rādītājos. Sasniedzot 12 miljoni ASV dolāri (11 miljoni eiro) bruto peļņu un 4,8% bruto rentabilitāti, ELKO ir uzrādījusi nedaudz labākus rentabilitātes rādītājus par plānotajiem.
Koncerna kapacitāte un kompetence pēdējā kvartāla laikā ievērojami stiprinātā, piesaistot jaunus darbiniekus. Līdz ar to atbilstoši augušas administrācijas un pārdošanas izmaksas par aptuveni 0,6 miljoniem ASV dolāri (0,6 miljoni eiro), kas atbilst budžetam.
ELKO Grupa direktors Svens Dinsdorfs komentējot pirmā ceturkšņa rezultātus: “Gada pirmajos mēnešos pieprasījums pēc produkcijas un pakalpojumiem attīstījās atbilstoši mūsu prognozēm. Mēs turpinām sekmīgi izmantot IT tirgus pieaugumu Centrālajā un Austrumeiropā. NVS reģiona valstīs, ar dažiem izņēmumiem, IT industrijas attīstības tendences ir negatīvas. Neskatoties uz to, ELKO spēj audzēt pārdošanas apjomus. Īpaši jāatzīmē ELKO spēja strādāt rentabli arī ne tik labvēlīgā tirgus situācijā.”

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda