18. maijs, 2016

Noslēdzies Tele2 Shared Service Center rīkotais lekciju cikls par “lietu internetu”

Šodien, 18. maijā, Ventspils augstskolā norisinājās pēdējā no deviņām uzņēmuma Shared Service Center (Tele2 SSC) rīkotajām lekcijām par “lietu internetu”. Uzņēmuma tīkla vadības centra vadītājs Arvīds Jēgers studentiem stāstīja par to, kā nākotnē interneta attīstība mainīs mūsu ikdienas dzīvi, līdz ar to atgādinot par studiju nozīmi mūsdienās. Līdz ar lekciju Ventspilī, noslēgusies 9 Tele2 SSC vieslekciju sērija, kas norisinājās 7 augstskolās, 5 pilsētās visā Latvijā.

Publicitates_foto._18.05.16

Kopumā šogad norisinājušās 9 SSC rīkotās ekspertu vieslekcijas 7 Latvijas augstskolās – Transporta un sakaru institūtā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Ekonomikas un kultūras augstskolā, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, Ventspils augstskolā, Vidzemes augstskolā un Rīgas Ekonomikas augstskolā. Tādējādi kopumā ar nozares aktualitātēm tikuši iepazīstināti vairāk nekā 800 topošie profesionāļi Rīgā, Jelgavā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī.

“Lietu internets” (Internet of Things) arvien straujāk nojauc robežas starp fizisko un digitālo vidi, dažādi sensori un tīklu tehnoloģijas ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu un līdz ar citām informācijas tehnoloģiju tendencēm “lietu internets” pašlaik ir popularitātes augstākajā punktā. Tādēļ uzņēmums SSC īstenojuši vieslekciju ciklu Latvijas augstskolās, kurās nozares speciālisti dalījās pieredzē no savas darba ikdienas, kā arī iezīmēja būtiskākās “lietu interneta” tendences un ietekmi.

Lekcijas ietvaros studentiem tika sniegti uzskatāmi piemēri gan par nākotnes iespējām un “lietu internetu”, gan ikdienas izaicinājumiem, piemēram, kā rast risinājumu situācijās, kad šķietami izejas nav. Piemēram, kā risināt situāciju, kad ir nepieciešams paplašināt tīkla pārklājumu, bet konkrētā teritorija ir kultūras mantojums un tajā nav atļaujas izvietot antenu. “Jebkurš izaicinājums – gan darbā, gan personīgajā dzīvē, sniedz iespēju kļūt radošam, meklēt aizvien jaunus risinājumus neordinārām situācijām,” par savu pieredzi stāsta Arvīds Jēgers.

Ne mazāk būtiska šo lekciju sastāvdaļa bija iespēja studentus iepazīstināt ar iespējamo nākotnes darba vidi, parādīt, ka darbs var kļūt par sirdslietu un motivēt sasniegt arvien augstākus individuālos sasniegumus.  Ņemot vērā studentu interesi par aktualitātēm jomā, ekspertu vieslekcijas par jaunumiem nozarē turpināsies arī nākamjā macību semestrī.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda