24. augusts, 2019

Eveselības nedienas

Screenshot 20190824 163518 Samsung Internet

Šis jau ir bijis samocīts no paša sākuma. Ideja laba, bet par izpildījumu labāk teikt ļoti politkorekti. Varētu vēlēties ko labāku. Par stabilitāti ir izteikušies daudzi Latvijas speciālisti un neko labu, diemžēl, dzirdējis neesmu. Par pašu ideju un izpildījumu man pašam grūti kaut ko teikt, jo neesmu piedalījies šī projekta īstenošanā un web risinājumi nav mana stiprākā puse. Tomēr šoreiz nevaru neko neuzrakstīt, jo ir viedoklis. Viedoklis kā cilvēkam, kurš vēlas iegādāties medikamentus, nevis IT speciālistam. Šodien saskāros ar to, ka kārtējo reizi nav pieejama un pacienti savas dakteru izrakstītās zāles saņemt nevar. Grūti teikt, kā tas izskatās aptieku sistēmās, bet vienkārši atverot e veselību sava datora internet pārlūkā saņemam šādu paziņojumu

screenshot PC

Daudzi nezin faktu, ka šī gada rudenī piedalījos konkursā par šī resursa uzturētāja pienākumu pildīšanu. Konkursa gaitā izskanēja par šī resura nozīmīgumu Latvijas iedzīvotājiem, par īpaši augstajām resura pieejamības prasībām. Par to, kā ir gājis iepriekš, cik daudz darba ieguldīts. Tad nu nākas secināt, ka pats resursa īpašnieks ( Nacionālais veselības centrs) apzinās resursa nozīmību. Tomēr šodienas situācija aptiekās liek secināt, ka vārdi nesaskan ar darbiem. Aptiekas mācēja teikt, ka šis resurss varbūt nebūs pieejams pat visu nedēļas nogali. Vai šī informācija tika izplatīta Latvijas iedzīvotājiem iepriekš? Kā lai tiek pie savām zālēm, kas izrakstītas elektroniski? Pieļauju, ka zāļu pieejamība daudziem cilvēkiem ir dzīvības, nevis komforta jautājums. Vai tiešām resursa īpašnieks par šo faktu ir paspējis veiksmīgi aizmirst? Vai tiešām šāda sistēmas dīkstāve tiek pieļauta SLA ( Service Level Agreement )?

screenshot mobile
Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda