Sākums IT sasniegumi, bizness AS “Exigen Services Latvia” pērn pieaudzis apgrozījums

AS “Exigen Services Latvia” pērn pieaudzis apgrozījums

4 minūtes lasīšanai

Informācijas un tehnoloģiju (IT) uzņēmums AS “Exigen Services Latvia” aizvadītajā gadā palielinājis apgrozījumu par pusmiljonu eiro jeb 3,6%, sasniedzot 14,4 miljonus eiro. 2015. gadā uzņēmums nopelnījis 1,6 miljonus eiro.
Nozīmīgu pienesumu 2015. gada finanšu rezultātu kāpumā devis darbs eksporta jomā – 43% no ieņēmumiem nodrošināja uzņēmuma sniegtie pakalpojumi ārvalstīs. Nozīmīgākie eksporta projekti veikti biznesa inteliģences / analītikas jomā Šveices  vadošajam enerģijas pakalpojumu sniedzējam “Alpiq”, mobilo risinājumu un ERP jomā sekmīga sadarbība ar SAP, kā arī Šveices tūrisma operatoram “Hotelplan” izstrādāts portāls un mobilā lietotne ceļojumu plānošanai, e-komercijas risinājums vadošajam Lielbritānijas zemo cenu biroja piederumu un kancelejas preču tirgotājam “Eurooffice”, mākoņrisinājumi – finanšu nozarei ASV.
rsz_img_4535
“Varam būt gandarīti par paveikto aizvadītajā gadā. Salīdzinot ar pērno gadu,  uzlabojušies biznesa rādītāji. Tāpat esam saņēmuši atzinību gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā, kas norāda uz mūsu pakalpojumu un izstrādāto risinājumu kvalitāti. Skaidrs, ka biznesā nedrīkst “stāvēt uz vietas”, tāpēc, lai arī turpmākajos gados uzņēmums turpinātu attīstīties, ar saviem resursiem atbalstām un izglītojam jaunos programmētājus, kuri pēc pāris gadiem būs gan mūsu uzņēmuma, gan visas valsts attīstības pamats,” saka AS “Exigen Services Latvia” ģenerāldirektors Ivars Puksts.
Latvijā lielākie projekti ir saistīti ar e-pārvaldes jomā sniegtajiem pakalpojumiem un programmatūras risinājumiem valsts un pašvaldību institūcijām un vadošajām bankām. Tāpat gan valsts, gan privātajā sektorā tiek izstrādāti dokumentu vadības, analītikas un datu noliktavu risinājumi. Savukārt, uzņēmuma izstrādātais risinājums “Elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa” (EANG) kategorijā “E–pārvaldes risinājumi, E–pakalpojumi sabiedrībai”  ieguva prestižo informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares balvu “Platīna Pele 2015”.
Pērn “Exigen Services Latvia” kļuva par “SAP Latvija” zelta partneri. Uzņēmums ar savu darbu pierādījis, ka spēj būt eksperts un līdzvērtīgs tehnoloģiju milža un pasaules līdera biznesa programmatūras izstrādē SAP zelta partneris. Uzņēmums saņēmis arī Valsts ieņēmumu dienesta pateicību par godprātīgu nodokļu nomaksu un stabilo ieguldījumu Latvijas valsts tautsaimniecībā.
Viena no uzņēmuma pamatnostādnēm ir radīt attīstītu un ilgtspējīgu vidi IT nozarē, tāpēc katru gadu tiek sniegts gan finansiāls, gan intelektuāls atbalsts nozares stiprināšanā. Uzņēmuma atbalsts skolēniem, studentiem un zinātniekiem IT prasmju attīstīšanai šogad ir paredzēts 55,3 tūkstošu eiro apmērā. AS “Exigen Services Latvia” piešķir stipendijas IT studentiem septiņās augstskolās, finansē Latvijas jauno programmētāju komandu, organizē programmēšanas olimpiādes skolās u.c. Uzņēmums piedalījies StartIT projektā, sniedzot atbalstu mācību materiālu izstrādē, vadot vieslekcijas izglītības iestādēs.
2015.gada sākumā “Exigen Services Latvia” nomainīja vecās biroja telpas pret jaunām, plašākām un modernākām. Uzņēmuma darbiniekiem lielāko dienas daļu nākas pavadīt sēžot pie datora, tāpēc jaunajās telpās uzņēmums ir izveidojis aktīvu dzīvesveidu rosinošu infrastruktūru. Atpūtas zonā ir pieejama telpa ar galda tenisa, novusa, galda futbola un biljarda galdiem. Savukārt, lai komfortabli justos tie darbinieki, kas uz darbu dodas ar velosipēdu vai arī sporto dienas vidū, ir izveidota velosipēdu novietne, dušas un ģērbtuves.
“Jau pašos uzņēmuma pirmsākumos sapratām to, ka galvenā panākumu atslēga ir darbinieki, tāpēc cenšamies viņiem radīt optimālāko darba vidi. Strādājot garas stundas birojā “sēdošs darbs” kļūst par izaicinājumu, tāpēc radījām apstākļus – biroja infrastruktūru, lai aktīva atpūta būtu pieejama viegli un ērti. Tas palīdz rūpēties par uzņēmuma darbinieku fizisko un garīgo veselību. IT nozarē nav “atpūtas” vai “kluso” periodu, jo vienu projektu nomaina jau nākamais, tāpēc svarīgi darbiniekiem radīt kvalitatīvus apstākļus ne tikai tiešo darba pienākumu veikšanā, bet arī komfortablu vidi atpūtai. Kā zināms, vesels un apmierināts darbinieks sniedz arī lielāku ieguldījumu uzņēmumā,” uzsver I. Puksts.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…