18. jūlijs, 2011

Greenpeace paziņo, ka biodegviela ir kaitīgāka par benzīnu

benzintanks

"Greenpeace" paziņojumā skaidro, ka biodegvielas ražošanai nepieciešami lieli dabas resursi - pirmkārt, to ražošanai pietiekošā daudzumā vajadzīgas milzīgas lauksaimniecības platības, kuru dēļ tiek izcirsti simtiem hektāri mežu. Tāpat izaudzētais no lauka jānovāc, jāpārstrādā, tādējādi kopumā radot videi lielāku kaitējumu nekā naftas produktu ieguve, pārstrāde un izmantošana.Biodegvielas ražošanai masveidā tiek audzētas tādas kultūras kā eļļas palmas, soja un rapsis. Biodegviela veicinot baduOrganizācija arī norāda uz tendenci, ka ik gadu arvien lielāka daļa lauksaimniecības produkcijas - kukurūzas, cukura, palmu eļļas, manioka un citu produktu tiek izmantoti biodegvielas ražošanai. Tādējādi tas netieši veicinot badu pasaulē. Eksperti uzskata, ka biodegvielas produktu ražošanā būtu jānosaka stingras regulas, kas ierobežotu šo kultūru audzēšanu, lai tādējādi nebūtu apdraudētas citas lauksaimniecības kultūras, kas izmantotas pārtikas ražošanā.

Kādi secinājumi? Nāksies vien lietot veco labo naftas izstrādājumu buķeti. Vismaz pagaidām. Kaut arī mūsu zemē tas tā īsti nemaz nav iespējams, jo mūsu 100 gudrie savā laikā lēma par biodegvielas obligāto piejaukumu vecajai labajai dīzeļdegvielai. Labi ka lielajā tēvzemē šādas muļķības nav aktuālas

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda