14. oktobris, 2015

HP ProBook 450 portatīvā datora apskats

Klāt ir jaunākais alksnis.eu apskats un šoreiz mūsu rokās nonācis HP ProBook 450 portatīvais dators.
20151014_134322
Kā zināms, tad ProBook portatīvo datoru sērijā ietilpst biznesa klases ierīces, attiecīgs arī ir to dizaina noformējums. Displeja vāks ir veidots no melnas matētas plastmasas, tā vidū novietots neuzkrītošs HP logo. Plaukstu paliktnis veidots no metāla, kas ne vien labāk izskatās, bet būs izturīgāks pret nodilumu vai skrāpējumiem, salīdzinājumā ar plastmasu. Kā jau tas biznesa klases ierīcei pienākas, dators aprīkots ar pirkstu nospiedumu lasītāju.
20151014_134212
Datora kreisajā sānā novietotas lādētāja, VGA, tīkla kabeļa, HDMI, kā arī divas USB 3.0 pieslēgvietas, savukārt labajā sānā varam atrast diskdzini, divas USB 2.0, kā arī mikrofonaustiņu pieslēgvietu. Priekšpusē varam atrast atmiņas karšu lasītāju.
20151014_134309
HP ProBook 450 ir aprīkots ar 15.6 collu matētu LED aizmugurgaismojuma displeju, kuram ir 1366 x 768 pikseļu izšķirtspēja. Attēla kvalitātei un krāsu atainojumam nav kur piesieties. Virs displeja novietota tīmekļkamera.
20151014_134228
Iebūvētajai tastatūrai ir diezgan zems taustiņu gājiens, kas ir viens no priekšnoteikumiem, lai klaviatūra būtu klusa. Salīdzinot ar virkni portatīvajiem datoriem, kurus esam testējuši, varam apliecināt, ka ProBook ierīcēs iebūvētās klaviatūras ir vienas no klusākajām. Kā jau tas kļuvis par standartu lielākajā daļā 15.6 collu portatīvo datoru, tastatūra aprīkota ar ciparu taustiņu bloku. Skārienutīgais paliktnis ir pietiekami liela izmēra, kā arī precīzs un viegli lietojams, kas ikdienas darbībās ļaus bez problēmām iztikt bez peles. Paliktni iespējams izslēgt divas reizes pieskaroties tā augšējam kreisajam stūrim. Par to, ka skārienjutīgais paliktnis izslēgts, mūs informēs oranžas krāsas diode.
20151014_134217
HP ProBook 450 sērijas datori pieejami daudz un dažādās komplektācijās, mums piegādātā ierīce ir aprīkota ar:

 • Intel Core i5-5200u 2.2 gigahercu centrālo procesoru
 • Četru gigabaitu operatīvo atmiņu
 • Integrēto Intel HD 5500 grafiku
 • 15.6 collu 1366 x 768 pikseļu izšķirtspējas displeju
 • 500 gigabaitu cieto disku
 • Iebūvētu Bluetooth moduli
 • Windows 8.1 operētājsistēmu

Testējot datora veiktspēju un akumulatora darbības laiku, vēlējāmies to darīt, izmantojot jaunāko Microsoft operētājsistēmu – Windows 10. Jāpiemin, ka Windows 10 jauninājums pieejams bez maksas, tā uzstādīšanai nevajag nekādas priekšzināšanas. Testēšanai izmantojām kompānijas Futuremark piedāvātos veiktspējas testus – 3D Mark Profesional Edition un PCMark 8 Profesional Edition.
3D Mark rezultāti Fire Strike 11, Sky Diver un Cloud Gate testos:
Ja 3D Mark fokusējas uz grafisko veiktspēju, tad PCMark iekļautais Home tests novērtē datora kopējo veiktspēju gan spēlēs, gan biroja aplikācijās un sērfošanā tīmeklī.
home_acceerated
Tāpat arī izmantojām PCMark testu, lai novērtētu akumulatora darbības laiku ar vienu uzlādes reizi. Displeja aizmugurgaismojuma līmenis uzstādīts maksimālais, kāds iespējams darbojoties no akumulatora. Portatīvais dators tik testēts tik ilgi, līdz akumulatorā atlika aptuveni 15% enerģijas:
battery
Apskatītais HP ProBook 450 portatīvais dators būs piemērots sabiedrotais kā dators darbam ofisa aplikācijās vai mācībās. Intel Core i5 centrālais procesors ļaus paveikt arī kādu sarežģītāku uzdevumu, savukārt akumulators nodrošina diezgan pieklājīgu darbības laiku ar vienu uzlādes reizi. Jāņem vērā, ka samazinot displeja aizmugurgaismojuma līmeni un neveicot resursietilpīgus uzdevumus, akumulatora darbības laiku iespējas krietni paildzināt.
HP ProBook 450 pieejams veikalā M79 par 555 eiro. Iegādājoties šo datoru dāvanā saņemsi somu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for LOL
LOL - 14. oktobris, 2015 Atbildēt

ja nav APPLE tad jau nav labs, tas jau taapat skaidrs

Avatar for Starplika
Starplika - 15. oktobris, 2015 Atbildēt

Ar ko ta šis sabildēts? Ar 10gadīgu vebkamēru?

  Avatar for Anonīms
  Anonīms - 14. jūlijs, 2016 Atbildēt

  varbūt uz spied uz bildes biedr Salumā rakstu pēc tam domāju

Avatar for nu bļa
nu bļa - 16. oktobris, 2015 Atbildēt

Da vāks, 15 collas un nav full hd tad nav jegas, šī izšķirtspēja ir priekš 13 collām…

Avatar for Oj-oj
Oj-oj - 23. janvāris, 2016 Atbildēt

HP portatīvie datori pēdējā laikā izceļas ar ļoti mazu kalpošanas laiku. Ļoti ātri nobrūk vairākas komponentes tā ka dators vairs nav lietojams un neatmaksājas labot.

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda