14. oktobris, 2015

Riga Venture Summit diskutēs par startup ekosistēmas stiprināšanu Baltijas valstīs

6. novembrī Rīgā pulcēsies vairāk nekā 100 augsta līmeņa Baltijas reģiona politiķi, biznesa līderi, tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji un pieredzējuši investori. Riga Venture Summit ietvaros viņi dalīsies starptautiskā pieredzē par Baltijas reģiona valstu un pašvaldību lomu atbalstošas startup jeb tehnoloģiju iesācējuzņēmumu vides veidošanā, attīstībā un nodarbinātības veicināšanā. Samits ir daļa no starptautiskās tehnoloģiju konferences “ Comes to the Baltics 2015″, kas norisināsies nākamajā dienā, 7. novembrī.
Riga Venture Summit atklās LR ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola. Par situāciju Baltijā no skatpunkta runās Infogr.am dibinātājs Uldis Leiterts un Jekaterna Zaiceva no LabsOfLatvia. Baltijas valstu politikas veidotāji Pirko Konsa no Igaunijas Attīstības fonda, Edmunds Valantis no LR Ekonomikas ministrijas un Dovydas Varkuleviciu no Enterprise Lithuania pārrunās lomu. Par Baltijas reģiona potenciālu, vajadzībām un konkurētspējas instrumentiem diskutēs Sten Tamkivi, viens no dibinātājiem, Taxify.eu dibinātājs Martin Villig, Donatas Keras no Practica Capital, TechHub Riga pārstāvis Andris K. Bērziņš, kā arī daudzi citi pieredzējuši Baltijas vides pārstāvji, starptautiski eksperti un investori.
Pieredzē dalīsies nacionālo “veiksmes stāstu” – Zviedrijas, Somijas un Izraēlas pārstāvji. Noslēgumā dalībnieki vienosies par nozīmīgākajiem attīstības mehānismiem, lai veicinātu tehnoloģiju biznesa attīstību Baltijas reģionā. “ uzņēmumiem ir būtiska loma konkurētspējas un starptautiskas atpazīstamības veicināšanā. Tie rada produktus un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību un nereti jau no tapšanas brīža darbojas globālā tirgū. Tehnoloģiju iesācējuzņēmumiem nereti piemīt lielas izaugsmes iespējas, tie piesaista vērienīgas investīcijas un veido jaunas darba vietas. Baltijā netrūkst jauno talantu un lielisku ideju, ko pierāda nu jau daudzi veiksmes stāsti.  Tomēr mēs redzam arī to, ka startup jomā pieaug konkurence starp pilsētām, valstīm un reģioniem, kas savā starpā cīnās par talantiem un veiksmīgiem uzņēmumiem. Politikas veidotājiem Baltijā vēl ir daudz darāmā, lai sekmētu startup veidošanos un paturētu lielāku daļu no to radītās ekonomiskās vērtības tepat reģionā,” pauž konferences programmas vadītājs, bijušais ekonomikas ministrs un biznesa vadības konsultants Daniels Pavļuts.
Riga Venture Summit ir daļa no reģionā vadošās tehnoloģiju startup konferences “ Comes to the Baltics 2015″ programmas, kas norisināsies nākamajā dienā, 7. novembrī. Konferences tēma ir “Money goes where talent grows” jeb Nauda seko talantiem, uzsverot, ka jaunie tehnoloģiju uzņēmumi strauji attīstās visā pasaulē, un investori ir gatavi ieguldīt jaudīgās idejās un talantīgās komandās, vienlaikus būtiska loma ir atbalstošai videi un ekosistēmai, kas dod iespēju idejām augt un attīstīties.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda