Sākums arhivs Īstā eļļa Jūsu automašīnai

Īstā eļļa Jūsu automašīnai

4 minūtes lasīšanai
Oil barrel 1

Lai zinātu, kādu motoreļļu iegādāties savai automašīnai, piedāvājam nelielu motoreļļu aprakstu.
Motoreļļu pamatfunkcijas
EĻĻOŠANA
* Kustīgo daļu eļļošana samazina berzi un nodilumu.
DZESĒŠANA
* Darbojoties kā dzesētājs tā uztur darba temperatūru dzinēja daļām, piem. virzuļiem, gredzeniem, vārstiem.
BLĪVĒŠANA
* Strādājot kā blīvēšana starp cilindra sienām un virzuļu gredzeniem tā nodrošina augstu kompresijas pakāpi un palīdz novērst izplūdes gāzu nokļūšanu karterī.
TĪRĪŠANA
* Tomēr daži sadegšanas produkti paliek dzinējā. VALVOLINE motoreļļas neļauj šiem produktiem veidot nosēdumus un palīdz uzturēt dzinēju tīru.

Viskozitāte

Motoreļļu viskozitāte vienmēr ir norādīta uz iepakojuma kā SAE indekss. Ziemas un vasaras SAE indeksi ir atšķirīgi.
Ziemas indeksi ir : SAE 0W, 5W, 10W, 15W, 20W un 25W
Vasaras indeksi ir : SAE 20, 30, 40, 50 un 60
Vienas frakcijas motoreļļa var tikt lietota vai nu zemās vai arī augstās apkārtējās vides temperatūrās. Daudzfrakciju motoreļļa var tikt lietota cauru gadu. Piemēram, SAE 15W-40. Tas nozīmē, ka šī eļļa ir paredzēta gan ziemai (SAE 15W), gan vasarai (SAE 40). Daudzfrakciju motoreļļu priekšrocība ir tāda, ka tā nodrošina ātru dzinēja startu un eļļošanos ziemas apstākļos un, sasniedzot normālu darba temperatūru, lieliski veic dzinēja aizsardzības funkcijas un pagarina tā darba mūžu. Daudzfrakciju motoreļļa nodrošina augstāku degvielas ekonomiju.

Eļļas maiņas intervāli

Visi transporta līdzekļu ražotāji saviem izstrādājumiem rekomendē eļļas maiņas intervālu. Atkarībā no dzinēja tipa (benzīna vai dīzeļdzinējs), braukšanas veida un degvielas kvalitātes šis intervāls var svārstīties no 5000 līdz 15000 km. Iesaka sekot ražotāju rekomendācijām, bet kā minimums divas reizes gadā veikt eļļas nomaiņu.

Sintētiskās motoreļļas

Šo kvalitātīvo smērvielu pamatā minerāleļļas ir aizstātas ar īpaši augstas kvalitātes sintētisko eļļu kas nodrošina teicamu eļļošanos zemās temperatūrās un vislabāko stabilitāti un aizsardzību augstās un ekstrēmās temperatūrās. Sintētiskās un pussintētiskās motoreļļas tiek rekomendētas moderniem augstas tehnoloģijas dzinējiem.

Vispārēji norādījumi

Atcerieties! – ikreiz, mainot eļļu, ir jāmaina arī eļļas filtrs. Tāpat regulāri mainiet gaisa filtru, kas nodrošinās iespējami ilgāku eļļas un dzinēja ekspluatācijas mūžu.

MOTOREĻĻAS

SAE OW–30 un 0W-40

Pilnīgi sintētiska motoreļļa, kas izstrādāta vismodernāko tehnoloģiju benzīna un dīzeļdzinējiem ar vai bez turbopūtes. Aizsargā katalizatoru.
Šī eļļa līdz minimumam samazina berzi dzinējā.

SAE 5W-40 un 5W-50

Pilnīgi sintētiska motoreļļa, kas atbilst mūsdienu dzinēju tehnoloģijas pēdējām prasībām. Paredzēta vieglo automašīnu benzīna un dīzeļdzinējiem ar vai bez turbokompresora un katalīzes pārveidotāja, novērš nosēdumu veidošanos.

SAE 10W-60

Pussintētiska motoreļļa, kas paredzēta lietošanai sacīkšu automašīnās ar benzīna dzinējiem. Šo eļļu iesakām autovadītājiem ar sportisku braukšanas stilu, kur dzinēju jaudas resursi tiek izmantoti maksimāli.

SAE 10W-40

Speciāli sastādītas sintētisko piedevu sistēmas motoreļļa visiem vieglo automašīnu benzīna un dīzeļdzinējiem ar vai bez turbokompresora. Nodrošina augstāku dzinēja aizsardzību nekā minerāleļļas, novērš nosēdumu veidošanos. Var lietot dzinējos ar katalizatoru.

SAE 15W-40

Minerāla motoreļļa, kas īpaši izstrādāta lietošanai dīzeļdzinējos, ar vai bez turbopūtes. Novērš melno izdedžu rašanos dzinējā, aizsargā kalizatoru.

2T SAE 50

Sintētiskā motoreļļa divtaktu motoriem ar ūdens dzesēšanu. Šī eļļa ir speciāli izstrādāta un testēta sacīkšu motocikliem. Atbilst visaugstākajām sacīkšu prasībām. Lietojot lietainos apstākļos neradīs droseles aizsērēšanu. Nedrīkst lietot motoros ar ‘ oil – injection’ sistēmām.

2T

Motoreļļa ar zemu dūmainību priekš visa neida divtaktu motociklu motoriem. Atbilst visu vadošo motociklu ražotāju prasībām. Eļļa nodrošina vislabāko iespēju saglabāt motoru tīru un aizkavē motora detaļu izdilšanu. . Atļauts lietot gan ‘ oil – injection’ , gan ‘ pre – mix’ sistēmās. Valvoline rūpnīcas rekomendētā degvielas un eļļas maksimālā attiecība nedrīkst pārsniegt 50 : 1.

4T

Pussintētiskā četrtaktu motociklu motoru eļļa. Nodrošina lielisku motora aizsardzību intensīvos un smagos darba režīmos. Pielietojama visos motociklu motoros ar ‘slapjajiem’ sajūgiem. Ziemas apstākļiem ieteicams izvēlēties viskozitāti SAE 10W-40.]]>


Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…