19. oktobris, 2011

Jauno fotoradaru specifikācija un iespējamie piesardzības pasākumi

poliscan stac

Sākot ar 21. Oktobri uz Latvijas ceļiem sāks darbu jaunie lāzer . Jauno fotoradaru ražotājs ir Vācu Vitronic (Vitronic Dr.-Ing. Stein pilnais nosaukums) Ražotāja mājaslapa Kopumā Latvijā tiek uzstādīti 160 lāzer fotoradari, 30 no tiem būs Poliscan M1 pārvietojamie fotoradari, 110 būs Poliscan F1 stacionārie fotoradari un 30 būs tukšas mulāžas kastes. Taču lai gan būs 30 tukšie fotoradari Poliscan F1, tos jebkurā mirklī var padarīt aktīvus ieliekot tajos lāzerradara radara bloku un pievienojot kameru. Vakardien esošs tukšs fotoradars jau rīt var būt aktīvs.

Jaunie fotoradari fiksēs arī naktī ar sarkanās zipspuldzes palīdzību, sarkanā gaisma neapžilbina autovadītājus. Fiksēšanas solis bīstamos posmos un pie skolām būs +1 km/h virs atļautā braukšanas ātruma, bet reālajā dzīvē tas varētu būt arī draudzīgāks. Poliscan radaru iespējamā kļūda ir 3 km/h. Līdz šim Latvijā tika lietoti tikai mikroviļņu radari, Stalker, Genesis, Iskra, Multaradar u.c., taču Poliscan ir pirmie lāzer radari Latvijā, lai tos sertificētu (pirms tam Latvijā nebija normatīvo aktu kā un kurš sertificē lāzerradarus, tikai mirkoviļņu) nācās steidzamības kārtā mainīt likumus. Par to vai LNMC tehniski spēj veikt lāzerradaru sertificēju var šaubīties, tam ir nepieciešams speciāls aprīkojums un pastāv iespēja, ka jaunajiem fotoradariem sertifikāti vienkārši ir piešķirti, tas gan ir tikai minējums, bet balstties uz mūsu pieredzi visā Eiropā tas šķiet iespējams. Lāzerradari un Mirkoviļņu radari ir divas dažādas lietas, lāzerradari ātrumu nemēra ar mikroviļņiem bet infrasarkanās gaismas spektru. Attiecīgi to izstarojot ar noteiktu pulsu skaitu sekundē un mērot attālumu līdz objektam noteiktos laika intervālos. Iegūstot transportlīdzekļa ātrumu. Lāzerradari ir precīzāki un akurātāki kā mirkoviļņu. Ja Latvijā būtu rokas lāzerradari tas samazinātu strīdu skaitu jo lāzerradari spēj noteikt ātrumu konkrētam auto pūlī ar optiskā tēmekļa palīdzību.

Un tagad par iespējamajiem piesardzības pasakumiem. Visi Escort Eiropas radaru detektori uztver Poliscan fotoradarus, taču līdzīgi kā ar Iskra-1D ne visi radaru detektori uztver visus lāzerradarus. Lāzerradariem ir divi parametri PPS (Pulses Per Second) un infrasarkanais viļņa garums (Poliscan gadījumā 904nm (nanometri)). Par cik lāzerradara signāls neatspoguļojas un nav uztverams ja priekšā atrodas jebkāds objekts tad ar detektoru var nebūt gana lai veiksmīgi izvairītos no jaunajiem fotoradariem. Kādi ir risinājumi?
Principā risinājums ir tikai viens, uzstādīt pretlāzeru sistēmu. Tā ir neatkarīga, no vairākiem moduļiem sastāvoša kuras vienīgais uzdevums ir slāpēt lāzerradaru signālu un padarīt auto “neredzamu” lāzerradariem. Attiecīgi vair nav būtiski ar kādu ātrumu Jūs pabraucat garām fotoradaram! LARX pretlāzeru sistēma nāk no labākā ražotāja pasaulē un nodrošina 99.99% garantiju, ka auto ātrums fiksēts netiks. Iekārtai ir atjaunināma programmatūra gadījumam ja radaru algoritms tiek uzlabots, tam ātri seko LARX atjauninājums.
Kādi ir LARX sistēmas izcenojumi?Cena ir atkarīga no auto izmērā, viens transpoderis (antena/raidītājs) virtuāli nodrošina noteiktu aizsardības nosegumu, nelieliem auto (piem. Honda Civic) pietiek ar vienu transpoderi priekšā, otru aizmugurē. Vidusmēra auto (piem. A8), džipiem (piem. X6) un miniveniem (piem. VW Transporter) jāuzstāda divi transpoderi priekšā un divi aizmugurē lai nosegtu visu auto laukumu. Ir iespējams uzstādīt tikai priekšpusē nenosedzot auto aizmuguri, bet gadījumā ja radars mērīs ātrumu no aizmugures auto nebūs aizsargāts. Latvijā antiradarus lietot ir aizliegts, bet LARX sistēma ir sertificēta kā parkošanās sistēma un šādu uzdevumu arī veic. Oficiāli Jums tiek uzstādīta parkošanās sistēma un tās blaknes nav klienta atbildība. Attiecīgi LARX sistēmu var lietot. Nepastāv nekādas ierīces ar kurām varētu noteikt vai auto ir aprīkots ar pretlāzeru sistēmu.

LARX ar 1 transpoderi un uzstādīšanu515,00Ls
LARX ar 2 transpoderiem un uzstādīšanu755,00Ls (abi priekšā) / 795,00Ls
LARX ar 3 transpoderiem un uzstādīšanu995,00 Ls
LARX ar 4 transpoderiem un uzstādīšanu1215,00 Ls

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.