24. augusts, 2016

Kā "FedEx" īpašnieks izglāba firmu no bankrota

“FedEx” ir pirmais diennakts piegādes uzņēmums, kas katru gadu nogādā vairāk nekā 1,2 miljardus paciņu uz 220 valstīm. Tomēr kompānijas pirmsākumos tās dibinātājs Frederiks Smits (Frederick Smith) bija tik izmisis, ka viņam bija jāpaļaujas uz veiksmi azartspēlēs Lasvegasā, lai uzturētu savu uzņēmumu.

1971.gadā Smits nodibināja uzņēmumu ar 4 miljoniem dolāru mantojuma un 80 miljoniem dolāru no aizdevumiem un kapitāla ieguldījumiem. FedEx savu darbību sāka ar 8 lidmašīnām, kas aptvēra aptuveni 35 pilsētas, un bija katru mēnesi pievienot vēl vienu lidmašīnu.

Bet pirmajos divos gados, galvenokārt degvielas izmaksu pieauguma dēļ, jau nonāca vairāku miljonu dolāru lielos parādos un bija uz bankrota robežas.

Kad kompānijas līdzekļi saruka līdz 5000 dolāriem, Smits saprata, ka pakalpojumu veikšanai vairs nav pietiekami daudz degvielas. bija izmēģinājis jau vairākas galējības – no pilotiem, kas izmantoja savus personīgos līdzekļus līdz nesamaksātiem rēķinu čekiem.

Tātad, ko izmisīgais kompānijas dibinātājs nolēma darīt? Smits impulsīvi aizlidoja uz Lasvegasu un sāka spēlēt “Blackjack” par uzņēmuma pēdējo naudu.

Pārsteidzoši, bet nākamajā nedēļā viņš no 5000 dolāru bija laimējis jau 27 000 – tieši tik daudz, lai vēl nedēļu varētu turpināt savu darbību.

Tomēr šie 27 000 dolāru nebija risinājums visām kompānijas problēmām, bet Smits uzskatīja to par cerību zīmi un uzskatīja, ka kopš tā brīža situācija varētu uzlaboties. Viņš naudu izmantoja kā motivāciju, lai iegūtu lielāku finansējumu un beigās ieguva vēl 11 miljonus dolāru. Pēc finansiālā stāvokļa nostabilizēšanās Smits palīdzēja uzsākt pasta reklāmas kampaņu, lai veicinātu uzņēmuma atpazīstamību. Līdz 1976. gadam “FedEx”guva savu pirmo peļņu 3,6 miljonu dolāru apmērā.

Interesanti, ka “FedEx” nav vienīgais uzņēmums, kas daļēji tiek finansēta no azartspēļu laimestiem. Bils Gross (Bill Gross), “Pimco” dibinātājs, arī spēlēja azartspēles, lai finansētu savu biznesu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda