Sākums IT sasniegumi, bizness Kā "FedEx" īpašnieks izglāba firmu no bankrota

Kā "FedEx" īpašnieks izglāba firmu no bankrota

2 minūtes lasīšanai

“FedEx” ir pirmais diennakts piegādes uzņēmums, kas katru gadu nogādā vairāk nekā 1,2 miljardus paciņu uz 220 valstīm. Tomēr kompānijas pirmsākumos tās dibinātājs Frederiks Smits (Frederick Smith) bija tik izmisis, ka viņam bija jāpaļaujas uz veiksmi azartspēlēs Lasvegasā, lai uzturētu savu uzņēmumu.

1971.gadā Smits nodibināja uzņēmumu ar 4 miljoniem dolāru mantojuma un 80 miljoniem dolāru no aizdevumiem un kapitāla ieguldījumiem. FedEx savu darbību sāka ar 8 lidmašīnām, kas aptvēra aptuveni 35 pilsētas, un bija plāns katru mēnesi pievienot vēl vienu lidmašīnu.

Bet pirmajos divos gados, galvenokārt degvielas izmaksu pieauguma dēļ, uzņēmums jau nonāca vairāku miljonu dolāru lielos parādos un bija uz bankrota robežas.

Kad kompānijas līdzekļi saruka līdz 5000 dolāriem, Smits saprata, ka pakalpojumu veikšanai vairs nav pietiekami daudz degvielas. Uzņēmums bija izmēģinājis jau vairākas galējības – no pilotiem, kas izmantoja savus personīgos līdzekļus līdz nesamaksātiem rēķinu čekiem.

Tātad, ko izmisīgais kompānijas dibinātājs nolēma darīt? Smits impulsīvi aizlidoja uz Lasvegasu un sāka spēlēt “Blackjack” par uzņēmuma pēdējo naudu.

Pārsteidzoši, bet nākamajā nedēļā viņš no 5000 dolāru bija laimējis jau 27 000 – tieši tik daudz, lai uzņēmums vēl nedēļu varētu turpināt savu darbību.

Tomēr šie 27 000 dolāru nebija risinājums visām kompānijas problēmām, bet Smits uzskatīja to par cerību zīmi un uzskatīja, ka kopš tā brīža situācija varētu uzlaboties. Viņš naudu izmantoja kā motivāciju, lai iegūtu lielāku finansējumu un beigās ieguva vēl 11 miljonus dolāru. Pēc finansiālā stāvokļa nostabilizēšanās Smits palīdzēja uzsākt pasta reklāmas kampaņu, lai veicinātu uzņēmuma atpazīstamību. Līdz 1976. gadam “FedEx”guva savu pirmo peļņu 3,6 miljonu dolāru apmērā.

Interesanti, ka “FedEx” nav vienīgais uzņēmums, kas daļēji tiek finansēta no azartspēļu laimestiem. Bils Gross (Bill Gross), “Pimco” dibinātājs, arī spēlēja azartspēles, lai finansētu savu biznesu.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…