27. janvāris, 2017

Ķīnā ar dronu palīdzību meklēs zemestrīcēs pazudušos

Ņemot vēra, ka Ķīna uz planētas kartes atrodas vietā, kur zemestrīces, cunami un dažādas citas dabas katastrofas nav reta parādība, valdība un drošības dienesti turpmāk glābšanā varētu izmantot mūsdienu tehnoloģiju sasniegumus.
1556. gadā Ķīna piedzīvoja līdz šim postošāko zemestrīci vēsturē, kad bojā aizgāja 830 tūkstoši cilvēku. Ilgākā laika griezumā neviena cita zemestrīce nav izrādījusies tik nāvējoša. 1920. gadā Ķīna nonāca vēl vienas zemestrīces slazdos, kas dzīvību paņēma 273 tūkstošiem, bet ne tik senā pagātnē, 1976. gadā mira 232 tūkstoši iedzīvotāju.
Ņemot vērā dramatisko statistiku, jau kopš 1960. gada tika ieviestas vairākas drošības sistēmas, kā arī cilvēki tika apmācīti, kā rīkoties šādās situācijās. Ņemot vēra, ka mūsdienās attīstās milzīgos ātrumos, pēc nedaudz vairāk nekā 50 gadiem ķīnieši zemestrīcēs pazudušos cilvēkus varētu uzsākt meklēt ar dronu palīdzību.
Kā uzskata Nacionālās Zemestrīču Servisa tehnoloģiju Šangs Hongs, meklēšanu varētu padarīt daudz efektīvāku un ātrāku. “Statistikas dati liecina, ka pirmo pusotru stundu pēc zemestrīces sākuma ir izdzīvojuši 90% iedzīvotāju. Pēc 24 stundām izdzīvojušo skaita procents ir samazinājies jau līdz 81%, savukārt pēc piecām dienām – atlikuši vairs tikai 7% potenciāli dzīvo cilvēku.”
Glābšana ar dronu palīdzību izskatītos apmēram šādi: pēc zemestrīces sākuma stundu lido konkrētā maršrutā, kura laikā katrs veic trīs kvadrātkilometru lielu izpēti. Tie varēs skenēt bojātas ēkas un drupu kaudzes ar infrasarkano, multispektrālo un hiperspektrālo sensoru palīdzību. Tie translēs informāciju datu centriem ar precīzu informāciju par gruvešos apraktajiem cilvēkiem, un pēc tam glābšanas dienesti varēs steigties palīgā.
Resursi: https://www.wired.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda