10. augusts, 2009

Latvijas cietumi slīgst parādos

Restes


Ja netiks rasts finansējums, rudenī ieslodzītie var attapties bez siltuma, elektrības un pārtikas. Tā norāda Ieslodzījuma vietu pārvalde. Jāņem vērā, ka būtiski palielinājies ieslodzīto skaits. Līdztekus pieaugošajam noziedzības līmenim daudziem cietuma garantētā pajumte un ēdiens pat šķietot pievilcīgāki par brīvības labumiem.
Ja jau valstī ir tik dziļa krīze, ka nevaram vairs uzturēt savus ļaunprātīgos liekēžus, kas agrāk mums nodarījuši ko sliktu, tad varbūt ņemt vestures stundu, un tieši tajā atrast atbildi par to, kā rīkoties. Visi ar labu vārdu piemin “Ulmaņlaikus”. Kapēc? Toreiz esot bijusi gan rūpniecība, gan kārtība. Iespējams, ka tā tas arī bija. Iespējams, ka toreiz bija cita sabiedrība. Bet ir lietas, ko mūsu varasvīri varētu mācīties no viņiem. Un tā ir cietumu kārtība. Toreiz tādu dīkdieņu cietumu kā mūsdienās nebija. Toreiz katrs cietumnieks ieslodzījuma ietvaros atstrādāja savus izdevumus un uz tiem pat pelnīja? ? Bet protams. Daži protams sāks kliegt par cilvēktiesībām un tā tālāk. Bet uzskatu, ka katorga ir vienīgais iespējamais un prātīgais risinājums kā var risināt šo problēmu. Protams tsa nebūs vienkārši. Ir jārda darba vietas, kuras ir pietiekami drošas, lai no tām nevarētu aizbēgt. Diez vai varētu cietumniekus laist vienus pašus uz parku rakt kanā. Bet kapēc nevarētu viņus pielikt mežu darbos? Katram uzlikt atbilstoša izmēra un materiāla izsekošanas un aiziet. Pat ja aizbēgs tad tik un tā būs iespēja atrast un pielikt pie smagākiem darbiem uz ilgāku laiku.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.