Sākums Tehnoloģijas Latvijas notariātā tiks rīkots hakatons Go2SmartNotary

Latvijas notariātā tiks rīkots hakatons Go2SmartNotary

3 minūtes lasīšanai
latvijas notariats

Latvijas Zvērinātu notāru padome 20. – 22. septembrī pulcēs ap 50 dažādu jomu speciālistus uz 48 stundu hakatonu, lai radītu jaunus pakalpojumus un inovācijas, ko izmantot Latvijas notariātā.

“Latvijas notariātā pēdējos gados jau ir ieviesti vairāki inovatīvi risinājumi, kas to padara pamanāmu starp notariātiem Eiropā. Kopš jūlija notariālās darbības var notikt attālināti. Esam spēruši soli “digitālajā izplatījumā”, un tur Latvijas notariāts šobrīd ir vienīgais Baltijā un visā Eiropā. Esam slavēti un saņēmuši atzinību par to jau no vairākiem ārvalstu kolēģiem,” stāsta Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) rīkotājdirektore Vija Piziča, uzsverot, ka tas nozīmē tikai vienu – iesāktais ir jāturpina.

Tāpēc LZNP organizē inovāciju radīšanas hakatonu Go2SmartNotary, lai attīstītu idejas, kas veicinās Latvijas notariāta turpmāku modernizāciju. “Šādi – radot jaunas idejas paši savai attīstībai – atzīmēsim atjaunotā Latvijas notariāta 25. gadadienu,” norāda Vija Piziča.

Šāda inovatīva ideju meklēšana Latvijas tieslietu sistēmā tiek īstenota pirmo reizi. Taču Go2SmartNotary hakatonā aicināti piedalīsies ne tikai paši notāri, viņu palīgi un citi juristi, bet arī aktīvi ideju ģeneratori dažādās jomās – jaunuzņēmumu pārstāvji, studenti, zinātnieki, inženieri. Aicināti gan dalībnieki ar jau gatavu ideju, gan arī tie, kuriem tādas vēl nav, bet ir radošs gars un vēlme līdzdarboties, jo katram būs iespēja pievienoties kādai no komandām vai arī veidot savu.

No visām hakatona atklāšanā prezentētajām idejām tiks izraudzītas tās, pie kuru attīstīšanas komandas strādās turpmākās 48 stundas. Idejas var būt virzītas gan uz jaunu rīku radīšanu, gan jaunu pakalpojumu izveidi – biznesa attīstībai, dizainam, programmēšanai, jurisprudencei, mārketingam u.c. Šajā procesā komandām palīdzēs mentori – eksperti un atpazīti speciālisti, bet noslēgumā komandas prezentēs paveikto žūrijai. Labākā komanda saņems 1000 EUR naudas balvu, būs arī citas vērtīgas balvas.

Šogad tiek atzīmēta Latvijas notariāta 25. gadadiena, un hakatonu Go2SmartNotary LZNP organizē kā daļu no tai veltītiem pasākumiem, lai attīstītu idejas, kas veicinās notariātā inovācijas un turpmāku tā modernizāciju. “Hakatons ir veids, kā dot iespēju arī Latvijas notāriem darboties laikmetam atbilstošā formā, un tā ir neizbēgama, ņemot vērā mūsdienu sabiedrības attīstības tendences un tehnoloģiju ietekmi,” uzsver LZNP rīkotājdirektore Vija Piziča.

Hakatons (Hachathon = Hacking Marathon) ir 48 stundu inovāciju pasākuma forma, kurā apvienojas dažādu jomu cilvēki, veidojot starpnozaru komandas un kopīgi izstrādājot jaunas idejas vai pilnveidojot esošos produktus un pakalpojumus. Idejas tiek attīstītas kopā ar mentoriem, darbojoties kopstrādes vidē un pasākuma noslēgumā prezentējot to ieviešanas plānu žūrijai un citiem klātesošiem interesentiem. Hakatons Go2SmartNotary notiks viesnīcā Baltvilla, Baltezerā. Programma un vairāk informācijas.

Hakatonu Go2SmartNotary organizē Latvijas Zvērinātu notāru padome sadarbībā ar S/B PRO Startup Studio, galvenais atbalstītājs MAK IT, atbalsta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, balvu nodrošina Datu Sistēmas.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Tehnoloģijas
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…