Sākums arhivs Lielisks pierādījums tam, ka viss palēnām notiek

Lielisks pierādījums tam, ka viss palēnām notiek

4 minūtes lasīšanai
rodrigo fomins

Igo jeb īstajā vārdā Rodrigo Fomins (dzimis 1962. gada 29. jūnijā) ir latviešu dziedātājs. Par vienu no populārākajiem Latvijas dziedātājiem Igo kļuva 1980. gados, kad dziedāja populārajās grupās “Līvi” un “Remix”. 1990. gados viņš uzsāka solo karjeru. Igo ir sadarbojies ar 20. gadsimta otrās puses Latvijas pazīstamākajiem komponistiem Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu un Zigmaru Liepiņu. Savu mūziķa karjeru Igo sāka 1978. gadā grupā “Corpus”, kurā viņš bija solists, kā arī spēlēja vijoli. 1980. gadā Igo kļuva par jau tobrīd vienas no populārākajām latviešu rokgrupām “Līvi” solistu. Tieši “Līvu” sastāvā viņš kļuva par vienu no atzītākajiem Latvijas dziedātājiem. 1983. gadā paralēli darbībai “Līvos”, Igo izveidoja savu blakus projektu “Liepājas kvartets”, kas izpildīja džezu. Arī šis ansamblis guva panākumus. 1985. gadā notika krasas pārmaiņas Igo karjerā – izjuka “Liepājas kvartets”, kā arī viņš pameta “Līvus”, lai pievienotos jaunizveidotajai grupai “Remix”. 1986. gadā Igo ieguva Grand Prix PSRS jauno dziedātāju konkursā-festivālā “Jūrmala-86” . 1987. gadā Igo kopā ar savu brāli Ivo un citiem pazīstamiem Liepājas mūziķiem izveidoja grupu “Liepājas brāļi”. 1980. gadu otrajā pusē “Remix” un “Liepājas brāļu” sastāvā Igo sasniedza vēl nebijušus slavas augstumus; 1988. gadā viņš piedalījās Māras Zālītes un Zigmara Liepiņa rokoperā “Lāčplēsis”, atveidojot galveno lomu. 1990. gadā Igo kopā ar dziedātāju Ievu Akurateri izdeva albumu “Klusums starp mums”. Tajā pašā gadā ASV koncerttūres laikā grupa “Remix” pārtop par ansambli “Rīga”. 1992. gadā savu darbību beidza grupa “Remix” un Igo uz laiku atkāpās no lielās skatuves. 1997. gadā notika Igo atgriešanās ar galveno lomu Zigmara Liepiņa operā “Parīzes Dievmātes katedrāle”. 1998. gada janvārī iznāca Igo labāko dziesmu izlase divos kompaktdiskos “Tas ir Igo” ar viņa izpildītajām dziesmām gan grupās “Līvi” un “Remix”, gan arī no rokoperas “Lāčplēsis”. Nākamajā gadā klajā nāca pirmais īstais Igo solo albums “Bet dzīvē viss ir savādāk”. 2000. gada maijā Igo sadarbībā ar Fēliksu Ķiģeli ieraksta dziesmu “Cerību laiks” un neilgi pēc dziesmas iznākšanas radiostacijās cieta smagā auto avārijā, kurā nopietni tika apdraudēta mūziķa dzīvība, taču viņš spēja izveseļoties un 2001. gadā sekoja nākamais albums “Trīs dienas”. Igo mūzikas albums “Mirkļa liecinieks” ir iznācis 2005. gadā, kurā tāpat kā iepriekšējā albumā Igo atkāpās no rokmūzikas, šos albumus ieturot mierīgākā stilā.
2006.gada novembrī klajā nāca Igo dzejoļu krājums „Bezgalīgs tuvums”, kurā iekļauti mākslinieka dzejoļi, dziesmu teksti un zīmētās ilustrācijas. 2007.gadā Igo kopā ar Daci Dēnavu piedalījās TV3 dziesmu šovā „Dziedi ar zvaigzni”, bet gada nogalē kopā ar dziedātāju Ladybird uzstājās galvenajās lomās uzvedumā „Angel and Devil”, kura 9 izrādes notika Dzelzceļa muzejā. Kopīgi ar Ladybird tika ierakstīta arī jauna dziesma „Vai vēlos par daudz”.[6] Veiksmīga sadarbība veidojās ar grupu „R.A.P.”, ar kuru kopā izpildītā dziesma „Dzīve bez apstājas” Latvijas Mūzikas kanāla „Cīņas klubā” tika atzīta par trešo labāko 2007.gada dziesmu, kā arī tika nominēta kā labākā rokmūzikas dziesma Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai.[8] No 2007.gada 2.novembra Latvijas Radio 1 programmā Igo vadīja autorraidījumu „Izvēlies un stāsti”, bet kopš 2011. gada 1. janvāra, Igo piedāvā jaunu mūzikas raidījumu “Domāts, darīts”, kurš sākotnēji skanēja Latvijas Radio 1, bet kopš 2011. gada 8. maija raidījums skan Latviešu Radio. Atzīmējot savus 30 gadus uz skatuves, 2008.gada nogalē Igo izdod jubilejas albumu “Spēle”, kurā iekļautas jaunas versijas viņa labākajām dziesmām, sākot no 80.gadiem, kā arī jaunas dziesmas sadarbībā ar R.A.P., Fēliksu Ķiģeli, Andri Ērgli, Melo-M, Ladybird, Ievu Kerēvicu un citiem. Albuma “Spēle” fotogrāfijas veidojis Igo dēls Mikus Fomins. 2009. gada oktobrī Igo izdod īpašu albumu “Ieelpots” ar gandrīz meditatīvu noskaņu, kas varbūt pat ļauj klausītājam pārcelties citā sajūtu dimensijā. Atzīmējot jaunā albuma klajā laišanu, Igo no 14. oktobra līdz 11. decembrim devās koncertceļojumā pa Latvijas muižām un pilīm.

https://player.soundcloud.com/player.swf?url=http%3A%2F%2Fapi.soundcloud.com%2Ftracks%2F32915787%3Fsecret_token%3Ds-20VnI&show_comments=true&auto_play=false&color=666633

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…