14. jūnijs, 2016

Notiks Baltijas „zaļo” inovāciju forums

Trešdien, 15. jūnijā, Rīgā norisināsies „Baltijas „zaļo” inovāciju forums”, kurā tiks runāts par „zaļo” un ilgtspējīgo inovāciju tendencēm Baltijas valstīs un sniegta par aktuālajām iespējām piesaistīt finansējumu no dažādiem finanšu instrumentiem. 
Pasākums visas dienas garumā notiks LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Rīga, Jelgavas ielā 1). Reģistrācija no plkst. 10:00, atklāšana – plkst. 10:30. Darba valoda – angļu.
Screen Shot 2016-06-14 at 11.25.00
Forums būs skatāms arī tiešsaistē vietnē straume.lmt.lv un portālā skaties.lv
Foruma īpašais viesis būs Norvēģijas finanšu kompāniju asociācijas „Finance Norway” izpilddirektors Idars Kroicers, kurš runās par finansējuma nozīmi „zaļās” konkurētspējas nodrošināšanā un atbildīgu „zaļā” virziena finansēšanu.
„Veiksmīgi „zaļo” inovāciju produkti Latvijai ir ļoti nepieciešami, jo šiem projektiem piemīt lielisks eksporta potenciāls, tie ir ilgtspējīgi un māca efektīvāk un saudzīgāk izmantot pieejamos dabas resursus. Protams, svarīga nozīme ir sadarbībai ar Norvēģiju, kas Baltijai piedāvā ne vien finansējumu, bet arī savu pieredzi, kompetenci un zināšanas,” uzsver LIAA direktors Andris Ozols.
Baltijas „zaļo” inovāciju foruma mērķis ir popularizēt „zaļo” ideju attīstību, atklāt Latvijas, Lietuvas, Igaunijas veiksmes stāstus un prognozēt šīs jomas attīstību mūsu reģionā.
Interesentiem būs lieliska iespēja saņemt atbildes par finansējuma piesaisti, gūt iedvesmu no aizraujošiem inovatoru stāstiem un uzzināt par sadarbības iespējām starp Baltijas un Norvēģijas uzņēmumiem.
Norvēģijas finanšu atbalsts ir būtisks instruments, kas Baltijā palīdz attīstīties „zaļajām” tehnoloģijām un produktiem, tādēļ tam pasākumā tiks pievērsta īpaša uzmanība, tostarp sniegta par finanšu piesaistes iespējām jauniem projektiem. Jaunajā plānošanas periodā 2014.–2021. gadam finansējums Latvijai no Norvēģijas granta paredzēts 51,9 miljoni eiro apjomā, no tā daļa tiks arī atvēlēta „zaļajām” inovācijām.
Forumā piedalīsies arī aģentūras „Innovation Norway” pārstāvis Tūrs Mīlbrads, Lietuvas Ekonomikas ministrijas pārstāve Indre Klimantavičiene, Igaunijas Attīstības fonda vadītāja Marita Salla un Rīgas Tehniskās universitātes prorektors zinātniskajā darbā Tālis Juhna.
Plašāka un programma www.liaa.gov.lv
Baltijas „zaļo” inovāciju forumu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Innovation Norway Norvēģijas finanšu instrumenta programmas „Inovācijas „zaļās” ražošanas jomā” ietvaros. Atbalsta: Norvēģijas Karalistes vēstniecība.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda