8. maijs, 2012

Opel automašīnu diagnostikas rīks OpCom

op com

Pirms kāda laika sāku aizdomāties par to, kas tad sāp manam opelim. Tā kā displejs nav pilnais, tad to nekad neesmu redzējis. Pētot ebay piedāvātos štruntus manam opelim, netīšām atradu šo diagnostikas iekārtu. Sanāca gaidīt vairāk kā mēnesi līdz vakar beidzot saņēmu to un nolēmu pamēģināt. jautrība sākās jau ieliekot disku datorā, kurš uzrādīja, ka disks ir tukšs. Nācās meklēt to internetā. Pēc neilgas meklēšanās to arī izdevās atrast. Tad nu devos opeļa virzienā. Uzreiz jāsaka, ka internetā klejo divas programmas OpCom versijas. Oficiālā un ķīniešu klons. Abas strādā vienlīdz labi. Taču ķīniešu nav nepieciešams aktivizēt, vārdu sakot nodarboties ar sazāļošanu. Tādēļ darbam nolēmu izmantot tieši ķīniešu versiju, kura arī vislabāk darbojas ar manu interfeisu. Tālāk skatamies ko tad programa īsti māk. Tā prot parādīt visu par Opel automašīnu. Ko rāda katrs mērītājs. Gan gaisa spilveniem gan abs gan motoram. Ir iespējams piekodēt jaunu pulti durvīm, var sakonfigurēt dažādus prikoliņus – piemēram lai sākot braukt automātiski aizslēdzas durvis. Vārdu sakot, opelis ir sācis runāt. Ir arī kļūdu lasījumu vēsture. Atradu, ka pirms kāda laika man nav dedzis gabarīts, ka opelis nevar atrast oriģinālā radio aparāta rādījumus un tādā garā. Atradu arī vienu sīku slēdža kļūdu ar aprakstu P0703 Present ( B ) Brake-Light Switch Circuit Incorrect Signal. Nolēmu apvaicāties Opel Blitz speciālistiem, ko šis varētu nozīmēt, taču atbilde bija diezgan sesakarīga, varētu pat teikt diezgan debīla Kas gan to varēja padomāt, ka brīnumlīdzeklis (opcom) nelīdz! A ko nu?Izrādās, ka vēl šis , tas arī jāzin. Piemēram- valodas! Un arī par auto elektroiekārtas uzbūvi tagad tagad var iznākt pamācīties! Tiksi galā? Vārdu sakot būs ko izkost. Tālāk pievienoju dažas bildītes, un apsolos izveidot sīkāku aprakstu tiklīdz būs vairāk iespaidu

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda