22. aprīlis, 2018

Pilnīgs murgs it drošības speciālistiem

31369757 1373423546136421 7217082196010467328 o

 

Cik daudzi no Jums staigā ar ieslēgtu telefonā, planšetē, jo ir slinkums slēgt to ārā, vai vienkārši aizmirstās? Atzīšos arī pats esmu tāds, it sevišķi mūsdienās, kur mans šī brīža telefons pats izlemj, kad jāslēdz iekšā, un es to uzzinu tikai pēc fakta, ja wifi ir automātiski ieslēgts. Neesmu pagaidām iedziļinājies šajā faktā, jo tas mani īpaši netraucēt, bet, iepazīstoties ar šo iekārtu, esmu nolēmis sākt tam ļoti pievērst uzmanību. Kapēc ? Par to varēsiet izlasīt šajā rakstā.

Iesākumā paldies Baltijas Informāciju tehnoloģijām par ielūgumu apmeklēt tehnoloģiju ceturtdienu piektdienā. Par pašu pasākumu sīkāk atrakstīšos citā reizē. Šoreiz apskatīsim tikai vienu stendu un lekciju. Lekciju/nodarbību vadīja Watch Guard pārstāvis Peter Johansson. Prezentācijas būtība bija parādīt, kā būtu jāizskatās drošam organizācijas /vadu tīklam. Papildus dažādiem ugunsmūriem un citām drošības funkcijām pastāv kaut kas ļoti interesants. Kas? Aizsardzība pret šo iekārtu, kura man šķita daudz interesantāka par pašu drošības risinājumu. Ko tad šī iekārta dara? Šī iekārta imitē Jūsu tīklu. Ko īsti tas nozīmē? Iekārta ar ieslēgtu visu laiku meklē sev pazīstamus tīklus un prasa visām apkārtējām wifi iekārtām, kas viņas tādas ir, vai ir pazītamas mūsu wifi klientam. Un kas Jūsu telefons/planšete prasa manis apbrīnotajai kastītei, kas viņa tāda ir, iekārta samānās. Tas būtu apmēram tā, ka mēs prasītu nepazītamam cilvēkam, kas viņš tāds ir, vai viņs ir Andris, nepazīstamais, neskatoties uz to, ka  nav Andris, teiktu, ka ir Andris. Jūsu iekārta šī aparāta radīto wifi tīklu uzskata par sev labi pazīstamu un drošu. Pieslēdzot šai iekārtai galā jebkādu interenta pieslēgumu, mēs iegūstam pilnīgi visus datus, kas iet cauri šim pieslēgumam. Watch Guard pieejas punkti pret šādām darbībām ir nodrošināti. Tā atpazīst šādas iekārtas, atrod to pēc triangulācijas metodes starp saviem pieejas puntktiem un ziņo drošības  speciālistam par šādas iekārtas esamību. Iekārtas cena arī nemaz nav tik kosmiska. kam nedaudz pastāstīju par šo iekārtu, neko nezinot, minēja, ka cena varētu būt ap 1000$. Tomēr patiesībā šī iekārtas cena ir daudz zemāka. Watch Guard pārstāvis minēja 100$. Pats pameklēju, diemzēl lētāk par 200$ neatradu. 100$ maksā usb spraužamā versija. AP versija tad arī maksā 200$.

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Andrejs
Andrejs - 22. aprīlis, 2018

Kāds ir iekārtas nosaukums?

Avatar photo
Jānis Alksnis - 23. aprīlis, 2018

īsti nezinu, vai to drīkst baigi publiskot…

Komentāri ir slēgti

lvLatviešu valoda