Sākums arhivs Seno grieķu Ēnu horoskops

Seno grieķu Ēnu horoskops

9 minūtes lasīšanai
horoskops

Senatnē daudzas tautas – arī senie grieķi – ticēja Ēnu horoskopam un uzskatīja to par tikpat svarīgu kā parasto – zodiakālo. Abas sistēmas lieliski papildināja viena otru. Tradicionālā zodiakālā sistēma atklāja cilvēka pozitīvās īpašības, bet Ēnu horoskops – negatīvās. Tiesa gan, rakstura tumšās puses dzīves laikā varēja arī neizpausties, bet pastāvēja uzskats, ka, cilvēkam nostājoties uz grēcīgo ceļa, viņš jau daļēji pārceļas uz tumšo pasauli. Un izkļūt no turienes, izvairīties no kārdinājuma soļiem, palīdz Ēnu horoskops.
Ēnu horoskopā ir 10 zīmes, kuru pamatā ir puscilvēku – pusdzīvnieku tēli. Šie tēli nav briesmīgi, tie savā ziņā ir pat pievilcīgi. Un kā gan citādi? Sirds dziļumos taču katrs cilvēks mīl sevi tādu, kāds viņš ir – ar visām gaišajām rakstura pusēm un trūkumiem.

Kentaurs.
(8 janvāris – 12 februāris)
Kentauri grieķu mitoloģijā ir mežonīgas būtnes, puscilvēki – puszirgi, kas mīt kalnos vai mežu biezokņos un izceļas ar trauksmainu dabu un nesavaldību. Kentaura zīmē dzimušam cilvēkam ir grūti kontrolēt tādas jūtas kā dusmas, skaudību, atkarību un bailes. Viņš ir ļoti neatkarīgs, pakļaujas emocijām nevis prātam. Zem šīs zīmes dzimušie izceļas ar patstāvību un neatkarību, kuri rīkojas zemapziņas un emociju vadīti. Lai nu kā, bet cilvēkiem, kas dzimuši zem šīs zīmes, piemīt pārdabiska intuīcija un apskaužama garīgā un fiziskā enerģija, kuru tie neapzināti ņem no kosmiskajām stihijām. Viena no maģiskākajām šī horoskopa zīmēm.
Dzīvot traucē: varaskāre, vienaldzība pret svešām problēmām.

Harpija.
(13 februāris – 18 marts)

Harpijas grieķu mitoloģijā ir jūras dieva Taumanta un okeanīdas Elektras meitas, pussievietes – pusputni, kas saistītas ar stihijām un tumsu. Tās atskrien un pazūd pēkšņi kā vējš. Harpijas ir atriebības simbols. Šajā zīmē dzimušiem cilvēkiem ir ļoti grūti piedot pāridarījumus. Šie cilvēki gadiem ilgi sevī nēsā aizvainojumu, kurus citi sen būtu jau aizmirsuši. Viņu dvēselē mīt neapmierinātība un skaudība, bet patiesu prieku sagādā ienaidnieku neveiksmes un nelaimes. Šīs zīmes cilvēki atrodas ilūziju varā, pārvariet tās un spēsiet transformēt savu dvēseli.
Dzīvot traucē: slinkums, patika pozēt un izklaidība.

Pegazs.
(18 marts – 24 aprīlis)
Pegazs grieķu mitoloģijā ir spārnots zirgs, kas ar savu pakavu izsitis virszemē avotu, kura ūdens dod iedvesmu dzejniekiem. Pegaza zīmē dzimis cilvēks brīvi lidinās pār pasauli – nu vismaz savā iztēlē. Viņš ir ļoti lepns un sirds dziļumos pārliecināts, ka lemts labākam liktenim. Neieredz rutīnas darbu, jo uzskata, ka “melnais darbs” jādara kādam citam. Lai gan šiem cilvēkiem lieliski padodas radoši projekti un daudzi tos apskauž, sirds dziļumos tie ir neapmierināti ar sasniegto un klusībā ienīst gan sevi, gan apkārtējos. Atmetiet savu augstprātību, iespējams, ka tieši tā jums traucē kļūt laimīgam.
Dzīvot traucē: tieksme uz riskantiem piedzīvojumiem, pārmērīga rosība.

Kerbers (Cerbers)
(25 aprīlis – 30 maijs)
Kerbers grieķu mitoloģijā ir suns – veļu valstības valdnieka Aīda sargs ar trim galvām. Kerbera zīmē dzimušiem cilvēkiem ir spīvs raksturs. Ja apstākļi spiež apvaldīt savas emocijas, viņi cieš no stresa un depresijām. Lai labi justos, sarīkot skandālu viņiem ir dzīves nepieciešamība. Būtu labi, ja šie cilvēki saprastu, ka dusmojas ne jau tādēļ, ka apkārt ir vieni vienīgi ļaundari, bet gan tādēļ, ka tas viņiem sagādā prieku un nomierina nervus. Iemācieties sadzīvot ar savu raksturu un kļūsiet civilizēts, lai varētu kādu brīdi uzturēties sabiedrībā, neizsaucot vispārēju apjukumu un haosu. Iemācieties transformēt negatīvo enerģiju, savādāk dzīves laikā nāksies ciest no dažādām neizprotamām kaitēm un likstām.
Dzīvot traucē: spītība, skopums, vilcināšanās, egoisms.

Satīrs
(31 maijs – 3 jūlijs)
Satīri grieķu mitoloģijā ir auglības dēmoni – fantastiskas, daļēji cilvēkiem līdzīgas būtnes.
Sekss, sekss un vēlreiz sekss! Lūk, kas virza šai zīmē dzimušos, un viņi to lieliski apzinās. Satīra zīmē dzimušās sievietes mīl iejaukties svešās ģimenēs un izjaukt tās, nevis meklēt brīvus partnerus.
Vīrieši ir izteikti Kazanovas, aiz kuriem paliek lauztas sirdis un izjukušas laulības. Vīrieti – satīru praktiski nav iespējams piespiest apprecēties.
Jums jāiemācās kontrolēt savu seksualitāti un seksa enerģiju transformēt daudz garīgākās vibrācijās.
Dzīvot traucē: nepateicība, tieksme ātri apvainoties, aizdomīgums.

Sirēna.
(4 jūlijs – 10 augusts)
Sirēnas grieķu mitoloģijā ir dēmoniskas būtnes, pa pusei zivis, pa pusei sievietes – mežonīgi stihiskas ar mūzu dievišķajām balsīm. Mīt salā uz klintīm un upurus pievilina ar dziedāšanu. Kad salai garām brauca Odisejs, viņš piesēja sevi pie kuģa masta un ar vasku aizdarīja saviem pavadoņiem ausis, tādējādi būdams vienīgais, kam izdevās noklausīties Sirēnu dziesmas un nezaudēt dzīvību.
Sirēnas zīmē dzimuši cilvēki arī dzīvē izmanto spilgti izteikto viltīgo pievilcīgumu savu mērķu sasniegšanai, nerēķinoties ar citu interesēm. Sievietes mīl tēlot bezpalīdzību un naivumu, tādējādi veiksmīgi manipulējot ar vīriešiem. Vīrieši – Sirēnas – bieži ir alfonsi un žigolo, kuri aiz nevainīgā izskata slēpj rūdīta blēža patieso būtību. Jūsu uzdevums šai dzīvē ir pārtraukt manipulēt ar cilvēkiem.
Dzīvot traucē: godkāre, ekstravagance, nervozitāte.

Grifs. (Grifons)
(11 augusts – 15 septembris)
Grifi grieķu mitoloģijā ir putni ar ērgļa knābi un lauvas ķermeni, galvenā dieva Zeva suņi, kas hiperboreju zemē sargā zeltu. Grifi ir kareivīgas, spēcīgas un bargas būtnes. Arī Grifa zīmē dzimušiem cilvēkiem piemīt tādas pat īpašības. Viņi fanātiski aizstāv savu pārliecību līdz pēdējai asins lāsei. Drūmajos viduslaikos šajā zīmē dzimušiem cilvēkiem uzticēja vadīt inkvizīcijas tiesas un “raganu medības”. Ieklausieties citu viedoklī un cenšaties pieņemt dzīves uzskatu, ka viss ir relatīvs un absolūta patiesība nepastāv. Tad spēsiet izvairīties no daudziem sarūgtinājuma brīžiem dzīvē.
Dzīvot traucē: sīkumainība, tieksme nokļūt pie mērķa par jebkuru cenu, noslēgtība.

Himēra.
(16 septembris – 22 oktobris)
Himēra grieķu mitoloģijā ir būtne ar trim galvām: lauvas, kazas un čūskas galvu. No priekšpuses tās ķermenis ir kā lauvam, viduklī – kā kazai, no muguras – kā čūskai. Himeru nogalināja Bellerofonts, kas pacēlās gaisā, sēdēdams spārnotā Pegaza mugurā.
Himeras zīmē dzimušam cilvēkam ir it kā trīs sejas – viņš ir liekulīgs, vairākas reizes dienā var mainīt dažādas maskas atkarībā no situācijas. Zem šīm zīmes dzimušajiem cilvēkiem nedrīkst uzticēties, jo nezināt viņu patiesās domas un viedokli. Tipiski komformisti, kuri gatavi piekrist ikvienam viedoklim, ja saņems par to zināmu protekciju. Lai gan tas tiešām ir sarežģīti, jums šai dzīvē jāiemācās būt patiesiem, atklātiem un sekot gaišiem ideāliem.
Dzīvot traucē: neizlēmība, virspusējība, tieksme vērp dažādas intrigas.

Sfinksa.
(23 oktobris – 30 novembris)
Sfinksa grieķu mitoloģijā ir būtne ar sievietes seju un krūtīm, lauvas ķermeni un putna spārniem, kuru Hēra uzsūtīja Tēbām par sodu. Katram garāmgājējam Sfinksa uzdeva mīklu (kura dzīva būtne no rīta staigā uz četrām kājām, dienā uz divām, bet vakarā uz trim). Tos, kuri mīklu neatminēja, Sfinksa nogalināja. Sfinksas zīmē dzimušie cilvēki ir viltīgi aprēķinātāji, kas cenšas citus apkrāpt – īpaši, ja runa ir par materiālas dabas labumiem un privilēģijām. Šīs zīmes galvenā rakstura iezīme ir klanīšanās zelta priekšā. Jums jāiemācās paļauties uz apkārtējo pasauli, ne tikai uz saviem spēkiem. Esiet dāsnāki pret citiem, tad arī pasaule atbildēs jums ar to pašu.
Dzīvot traucē: kaprīzes, izlutinātība un pļāpīgums.

Minotaurs.
(1 decembris – 7 janvāris)
Minotaurs grieķu mitoloģijā ir puscilvēks – pusvērsis, kas dzīvojis Krētas salā, ieslodzīts pazemes labirintā, kur tam reizi vairākos gados ziedoja septiņus jaunekļus un septiņas jaunavas. Atēnu valdnieka dēls Tēsejs labprātīgi devās uz Krētu ziedojamo pulkā, nonāvēja Minotauru un izkļuva no labirinta, izmantojot pavedienu, ko tam bija iedevusi Krētas valdnieka meita Ariadne. Atšķirībā no Kentaura, Minotaurs tika radīts, lai pakļautos, nevis lai būtu līderis.
Minotaura zīmē dzimušam cilvēkam ir grūti pieņemt lēmumus, viņš vadās no citu ieteikumiem, ja vien tie nav krasā pretrunā ar viņa “pamatinstinktu”. Tādēļ rāpties pa karjeras kāpnēm ir samērā grūti. Viņa galvenais ierocis ir smalki glaimi, kas adresēti sabiedrībā atzītām personām. Jums tāpat kā Kentauram ir jāpārvar sava dzīvnieciskā būtība un jānostājas uz garīgās transformācijas ceļa.
Dzīvot traucē: azartiskums, tieksme uz pārspīlējumiem, nesātība.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…