15. novembris, 2016

Skola, kas palīdz nepieredzējušiem programmētājiem iegūt darbu

Daudzi zina, ka programmētāju profesija mūsdienās ir ļoti augsti pieprasīts visā pasaulē. Tehnoloģiju kompānijas bieži vien vēlas savākt vistalantīgākos prātus, pirms tie pat vēl ir parādījušies.

Mēs intervējam cilvēkus katru nedēļu,” atklāj “LinkedIn” vecākais programmatūras inženieris. “Ikreiz, kad mūsu kompānijai parādās lieliska ideja, uzreiz rodas jautājums – kurš strādās pie šī projekta?”

Taču ir liela problēma, kas sastopama visur pasaulē: vēlas aizvien vairāk inženieru, taču tirgus tam vēl nav gatavs. Daudzi jaunie programmatūras absolventi nesaņem darbu, jo viņiem nav pietiekami lielas praktiskās pieredzes. Lai palīdzētu racionalizēt spēcīgāko kandidātu atrašanas procesu, Sanfrancisko ir izveidota specializēta ar mentoriem jaunajiem programmētājiem.

Tas ir jauns koledžas alternatīvas kurss programmētājiem, kas sagatavo studentus darba tirgum nepilna laika mācībās ārpus parastās koledžas. Kursa ir sadalīts trīs daļās: deviņu mēnešu apmācība par programmatūras inženierijas pamatiem, sešu mēnešu prakse un vēl deviņi mēneši, kas vērsti uz specializāciju.

Mums neinteresē vecums, rase, dzimums, līdzšinējā profesionālā pieredze vai pieredze,” saka mentors. “Mēs atbrīvojamies no veida aizspriedumiem un atlases procesa.”

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.