Sākums IT sasniegumi, bizness Snoudens brīdina par izspiegošanas palielināšanos

Snoudens brīdina par izspiegošanas palielināšanos

1 minūtes lasīšanai

Republikāņa Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās raisa bažas, ka Vašingtona var palielināt iekšējās izlūkošanas aktivitātes, pirmdien brīdināja bijušais Savienoto Valstu izlūkdienestu darbinieks Edvards Snoudens, norādot, ka demokrātisko pārbaužu un līdzsvara mehānismi zaudē autoritārisma priekšā.
“Mēs esam sākuši aizstāt atvērtu valdību ar klaju autoritārismu, valdību, kas nav balstīta pamatotas piekrišanas principā, ko dod cilvēki, kas saprot tās aktivitātes, bet gan balstās ticībā personībām, ticībā apgalvojumiem, ticībā cerībai, ka viņi rīkosies pareizi,” Buenosairesas juridiskās augstskolas organizētā teletiltā sacīja Snoudens.
Vašingtona solījusi pārtraukt vērienīgās izspiegošanas programmas pēc Snoudena 2013.gada atmaskojumiem. Tomēr Snodens norādīja, ka jaunās amatpersonas, “kurām ir ļoti atšķirīgas vērtības un kas var valdīt tumsā”, šo politiku varētu izmainīt.
“Ja valdība patiešām iegūst mūsu uzticību, ja viņi turpina darboties dažus gadus un rīkojas tādā veidā, kādu mēs varam atbalstīt, kas notiek, kad tas mainās,” viņš vaicāja.
“Ar šāda veida izaicinājumiem mēs šobrīd sastopamies Savienotajās Valstīs ar šo pēdējo vēlēšanu rezultātiem,” norādīja Snoudens.
Snoudens 2013.gada jūnijā nodeva laikrakstiem “Washington Post” un “Guardian” virkni slepenu materiālu par ASV specdienestu izspiegošanas programmām.
Par šiem nodarījumiem Snoudenam ASV izvirzītas kriminālapsūdzības.
2014.gada 1.augustā Snoudens saņēma uzturēšanās atļauju Krievijā uz trim gadiem, kas ļauj viņam ceļot ne tikai pa Krieviju, bet arī citām valstīm.
 


Foto: wired

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…