15. novembris, 2016

Snoudens brīdina par izspiegošanas palielināšanos

Republikāņa Donalda Trampa uzvara prezidenta vēlēšanās raisa bažas, ka Vašingtona var palielināt iekšējās izlūkošanas aktivitātes, pirmdien brīdināja bijušais Savienoto Valstu izlūkdienestu darbinieks Edvards Snoudens, norādot, ka demokrātisko pārbaužu un līdzsvara mehānismi zaudē autoritārisma priekšā.
“Mēs esam sākuši aizstāt atvērtu valdību ar klaju autoritārismu, valdību, kas nav balstīta pamatotas piekrišanas principā, ko dod cilvēki, kas saprot tās aktivitātes, bet gan balstās ticībā personībām, ticībā apgalvojumiem, ticībā cerībai, ka viņi rīkosies pareizi,” Buenosairesas juridiskās augstskolas organizētā teletiltā sacīja Snoudens.
Vašingtona solījusi pārtraukt vērienīgās izspiegošanas programmas pēc Snoudena 2013.gada atmaskojumiem. Tomēr Snodens norādīja, ka jaunās amatpersonas, “kurām ir ļoti atšķirīgas vērtības un kas var valdīt tumsā”, šo politiku varētu izmainīt.
“Ja valdība patiešām iegūst mūsu uzticību, ja viņi turpina darboties dažus gadus un rīkojas tādā veidā, kādu mēs varam atbalstīt, kas notiek, kad tas mainās,” viņš vaicāja.
“Ar šāda veida izaicinājumiem mēs šobrīd sastopamies Savienotajās Valstīs ar šo pēdējo vēlēšanu rezultātiem,” norādīja Snoudens.
Snoudens 2013.gada jūnijā nodeva laikrakstiem “Washington Post” un “Guardian” virkni slepenu materiālu par specdienestu izspiegošanas programmām.
Par šiem nodarījumiem Snoudenam izvirzītas kriminālapsūdzības.
2014.gada 1.augustā Snoudens saņēma uzturēšanās atļauju Krievijā uz trim gadiem, kas ļauj viņam ceļot ne tikai pa Krieviju, bet arī citām valstīm.
 


Foto: wired

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda