15. novembris, 2016

Snoudens brīdina par izspiegošanas palielināšanos

Republikāņa Donalda Trampa uzvara prezidenta vēlēšanās raisa bažas, ka Vašingtona var palielināt iekšējās izlūkošanas aktivitātes, pirmdien brīdināja bijušais Savienoto Valstu izlūkdienestu darbinieks Edvards Snoudens, norādot, ka demokrātisko pārbaužu un līdzsvara mehānismi zaudē autoritārisma priekšā.
“Mēs esam sākuši aizstāt atvērtu valdību ar klaju autoritārismu, valdību, kas nav balstīta pamatotas piekrišanas principā, ko dod cilvēki, kas saprot tās aktivitātes, bet gan balstās ticībā personībām, ticībā apgalvojumiem, ticībā cerībai, ka viņi rīkosies pareizi,” Buenosairesas juridiskās augstskolas organizētā teletiltā sacīja Snoudens.
Vašingtona solījusi pārtraukt vērienīgās izspiegošanas programmas pēc Snoudena 2013.gada atmaskojumiem. Tomēr Snodens norādīja, ka jaunās amatpersonas, “kurām ir ļoti atšķirīgas vērtības un kas var valdīt tumsā”, šo politiku varētu izmainīt.
“Ja valdība patiešām iegūst mūsu uzticību, ja viņi turpina darboties dažus gadus un rīkojas tādā veidā, kādu mēs varam atbalstīt, kas notiek, kad tas mainās,” viņš vaicāja.
“Ar šāda veida izaicinājumiem mēs šobrīd sastopamies Savienotajās Valstīs ar šo pēdējo vēlēšanu rezultātiem,” norādīja Snoudens.
Snoudens 2013.gada jūnijā nodeva laikrakstiem “Washington Post” un “Guardian” virkni slepenu materiālu par specdienestu izspiegošanas programmām.
Par šiem nodarījumiem Snoudenam izvirzītas kriminālapsūdzības.
2014.gada 1.augustā Snoudens saņēma uzturēšanās atļauju Krievijā uz trim gadiem, kas ļauj viņam ceļot ne tikai pa Krieviju, bet arī citām valstīm.
 


Foto: wired

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda