Sākums IT sasniegumi, bizness Svinīgi atklāj pirmo sertificēto heliportu Rīgā

Svinīgi atklāj pirmo sertificēto heliportu Rīgā

2 minūtes lasīšanai

Pie Rīgas Pasažieru ostas svinīgi tika atklāts pirmais atbilstoši Eiropas Savienības (ES) standartiem sertificētais heliports Rīgā, ko ierīkojis tā īpašnieks –  Rīgas Pasažieru termināls.
Kā svinīgajā atklāšanas uzrunā uzsvēra SIA “Baltijas Helikopters” valdes loceklis Aldis Pauga – heliportu plānots izmantot gan biznesa mērķiem, gan glābšanas pasākumiem: “Lai arī šī mērķa īstenošana prasīja ilgu laiku, tomēr galarezultāts ir patīkams, turklāt šis ir arī vēsturisks brīdis Rīgai, izveidojot pirmo heliportu pēc Eiropas standartiem. Tāpat nākotnē veidosim sadarbību ar dažādām glābšanas organizācijām, jo tādos brīžos laiks ir akūti svarīgs un helikopters nodrošina ļoti operatīvu servisu.”

Savukārt Rīgas vicemērs Andris Ameriks izteica gandarījumu, ka tieši Rīgas ostas teritorija ir izvēlēta heliporta izveidē: “Šis ir būtisks solis gan Rīgas, gan ostas infrastruktūras attīstībā. Helikopteru ekskursijas ne tikai piesaista tūristus, bet arī nodrošina papildu transporta iespējas dažādās ārkārtas situācijās.”
Atklāšanā tika prezentēti 3 helikopteri un ar vienu no tiem – A klases “Bell 429” – klātesošajiem bija iespēja doties ekskursijā, apskatot Rīgu no putna lidojuma. “Bell Helicopter” pārstāvis Jakubs Hoda izteica prieku par heliporta atrašanās vietu, kas ir pašā Rīgas sirdī: “Eiropā ir ļoti maz pilsētu un metropoļu, kurās heliportu ir iespēja iekārtot gandrīz pašā centrā. Mums ir prieks par sadarbības attīstīšanu, tajā pašā laikā, vēlos uzsvērt to, ka šis nav tikai bizness – tas ir solis uz priekšu ar drošību un glābšanu saistītu operāciju veiksmīgākā īstenošanā.”
Heliporta jeb helikopteru nosēšanās laukuma izmērs ir 20 x 20 metri. Pēc pasūtījuma SIA “Baltijas Helikopters” varēs nodrošināt pakalpojumus ar vismaz 3 lidaparātiem. Šo pakalpojumu varētu izmantot arī tūristi un interesenti, kuri vēlas īsā laikā apskatīt gan Rīgu, gan Latviju.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…