9. jūnijs, 2016

Svinīgi atklāj pirmo sertificēto heliportu Rīgā

Pie Rīgas Pasažieru ostas svinīgi tika atklāts pirmais atbilstoši Eiropas Savienības (ES) standartiem sertificētais heliports Rīgā, ko ierīkojis tā īpašnieks –  Rīgas Pasažieru termināls.
Kā svinīgajā atklāšanas uzrunā uzsvēra SIA “Baltijas ” valdes loceklis Aldis Pauga – heliportu plānots izmantot gan biznesa mērķiem, gan glābšanas pasākumiem: “Lai arī šī mērķa īstenošana prasīja ilgu laiku, tomēr galarezultāts ir patīkams, turklāt šis ir arī vēsturisks brīdis Rīgai, izveidojot pirmo heliportu pēc Eiropas standartiem. Tāpat nākotnē veidosim sadarbību ar dažādām glābšanas organizācijām, jo tādos brīžos ir akūti svarīgs un helikopters nodrošina ļoti operatīvu servisu.”
Savukārt Rīgas vicemērs Andris Ameriks izteica gandarījumu, ka tieši Rīgas ostas teritorija ir izvēlēta heliporta izveidē: “Šis ir būtisks solis gan Rīgas, gan ostas infrastruktūras attīstībā. Helikopteru ekskursijas ne tikai piesaista tūristus, bet arī nodrošina papildu transporta iespējas dažādās ārkārtas situācijās.”
Atklāšanā tika prezentēti 3 helikopteri un ar vienu no tiem – A klases “Bell 429” – klātesošajiem bija iespēja doties ekskursijā, apskatot Rīgu no putna lidojuma. “Bell Helicopter” pārstāvis Jakubs Hoda izteica prieku par heliporta atrašanās vietu, kas ir pašā Rīgas sirdī: “Eiropā ir ļoti maz pilsētu un metropoļu, kurās heliportu ir iespēja iekārtot gandrīz pašā centrā. Mums ir prieks par sadarbības attīstīšanu, tajā pašā laikā, vēlos uzsvērt to, ka šis nav tikai – tas ir solis uz priekšu ar drošību un glābšanu saistītu operāciju veiksmīgākā īstenošanā.”
Heliporta jeb helikopteru nosēšanās laukuma izmērs ir 20 x 20 metri. Pēc pasūtījuma SIA “Baltijas Helikopters” varēs nodrošināt pakalpojumus ar vismaz 3 lidaparātiem. Šo pakalpojumu varētu izmantot arī tūristi un interesenti, kuri vēlas īsā laikā apskatīt gan Rīgu, gan Latviju.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for asd
asd - 9. jūnijs, 2016

Tad pie gaiļezera un citās vietās – nesertificēti?

Avatar for Anonīms
Anonīms - 10. jūnijs, 2016

Interesanti kā CAA to nosertificēja, ja turpat balakus ir prezidenta pils, kurai apkārt ir No Flight zona?

    Avatar for didzis
    didzis - 10. jūnijs, 2016

    Cik zinu, viss ir saskanots ar prezidenta drosibas dienestu.

Avatar for Smaragds
Smaragds - 10. jūnijs, 2016

Ar Nila k-ga viedo akceptu gan jau