Sākums IT sasniegumi, bizness Kaspersky Lab iepazīstina ar specializēto risinājumu bankas automātu un pārdošanas punktu termināļu aizsardzībai

Kaspersky Lab iepazīstina ar specializēto risinājumu bankas automātu un pārdošanas punktu termināļu aizsardzībai

1 minūtes lasīšanai

Kaspersky Lab ir izlaidis risinājumu bankas automātu, pārdošanas punktu un pašapkalpošanās termināļu aizsardzībai Kaspersky Embedded Systems Security. Programmatūra aizsargā šo veidu ierīces no kiberdraudiem, nodrošinot naudas un norēķinu kartēs ietverto datu drošību, bet nepārslogojot sistēmu.
Parasti bankas automāti strādā ar novecojušām operētājsistēmām, visbiežāk Windows XP, kam ir ierobežota veiktspēja un lēns savienojums. Tie atrodas visdažādākajās, tostarp attālās, vietās, tiek reti atjaunināti un apsargāti daudz mazāk rūpīgi nekā bankas. Piemēram, pēdējo divu gadu laikā tikai skandalozās kiberlaupīšanas Carbanak ietvaros noziedznieki spēja nozagt miljardu ASV dolāru, izmantojot bankas automātus un pārskaitījumus visā pasaulē.
Kaspersky Lab risinājumā ir ietvertas tehnoloģijas, kas ļauj cīnīties ar biežāk sastopamajiem uzbrukumu paņēmieniem šo veidu ierīcēm. Izmantojot režīmu „Noklusējuma aizliegums”, sistēmā tiek izpildītas tikai tās datnes, draiveri un bibliotēkas, kuras skaidri ir atļāvis administrators. Tas galiekārtu līmenī ļauj aizsargāt bankas automātus un maksājumu termināļus no sarežģītiem mērķuzbrukumiem, kas līdzinās Tyupkin un Skimer.
Izmantojot citu svarīgu funkciju — režīmu „Ierīču kontrole” —, tiek bloķēti mēģinājumi fiziski pievienot šo veidu ierīcēm neatļautus USB diskus. Tādējādi tiek novērsta viena no galvenajām ievainojamībām, ko kibernoziedznieki regulāri izmanto, lai piekļūtu sistēmai.
Programmatūra ir pilnīgi saderīga ar visām pašreizējām Windows versijām, kā arī ar Windows XP Embedded, Windows Embedded 8.0 Standard un Windows 10 IoT. Sistēmai izvirzītās prasības ir minimālas — sākot no 256 MB operatīvās atmiņas un 50 MB diska vietas.
Par risinājumu Kaspersky Embedded Systems Security var vairāk uzzināt http://www.kaspersky.com/enterprise-security/embedded-systems.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…