30. maijs, 2016

Tele2 SSC sadarbībā ar LearnIT darbinieku bērniem nodrošina programmēšanas kursus

Nav noslēpums, ka nozare ir viena no perspektīvākajām nākotnes karjeras iespējām gan Latvijā, gan Eiropā, tomēr joprojām jūtams kvalificēta darbaspēka trūkums. Lai palielinātu IT speciālistu skaitu, liela nozīme ir intereses radīšanai par šo jomu jau sākumskolas vecumā. Ar šādu mērķi darbojas arī LearnIT programmēšanas kursi 3.-5.klašu skolēniem, kuri nedēļas nogalē viesojās uzņēmumā Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC), ievadot uzņēmuma darbinieku bērnus aizraujošajā programmēšanas pasaulē. 
Kā ziņots iepriekš, Tele2 Shared Service Center uzsākot sadarbību ar LearnIT piešķīruši stipendijas 100 pamatskolas vecuma meitenēm programmēšanas apguvei. Turpinot sadarbību, šajā nedēļas nogalē LearnIT organizēja programmēšanas nodarbību uzņēmuma darbinieku bērniem un radiniekiem vecumā no 6 līdz 14 gadiem. Nodarbības laikā iepazina moderno programmēšanu platformu Code. org, rakstot programmas sev labi pazīstamajam multfilmu varonim – Angry birds. Secīgi savienojot vizuālās programmēšanas blokus, apguva tādus programmēšanas pamatelementus, kā algoritms, lineārs algoritms un cikli. Savukārt nodarbības otrajā daļā bērni iepazina mehānikas un elektronikas principus, lai konstruētu un programmētu savus pirmos LEGO robotus.
Kā norāda LearnIT līdzdibinātāja Linda Sinka, ir atvērti, zinātkāri un viņiem nav stereotipu par to, ka programmēšana ir sarežģīta. „Ir svarīgi ieinteresēt bērnus par programmēšanu jau sākumskolā, jo vēlāk var rasties maldīgs priekšstats par to, ka programmēšana ir sarežģīta un tehniska. Realitatē programmēšanas zināšanas ne tikai nodrošina stabilu darbu nākotnē, bet ir lielisks rīks, kā attīstīt loģisko un kristisko domāšanu, kas bērniem noderēs jebkurā dzīves situācijā,” stāsta Linda Sinka.
„Jaunā paaudze ar lielu aizrautību pavada laiku pie planšetēm, datoriem un telefoniem, tāpēc šī interese ir jāvirza uz programmu radīšanu, nevis to spēlēšanu vai izmantošanu. Prieks, ka aizvien vairāk apzinās šīs tēmas aktualitāti. Ja programmēšanas pamatus vairums skolu var apgūt pamatskolā vai vidusskolā, tad bērniem ir jāpiedāva šīs zināšanas apgūt ārpus skolas, ko veiksmīgi šobrīd īsteno Tele2 SSC savu darbinieku bērniem,” atzīst Linda.
„Pieprasījums pēc speciālistiem pieaug un zināšanas par programmēšanu ir nozīmīgas arī citu nozaru speciālistiem, tādēļ bērnu apmācīšanai jau skolas vecumā ir īpaši nozīmīga. Tādēļ arī mēs vēlamies aicināt gan mūsu darbiniekus, gan citus vecākus apzināties nozīmi, kāda ir IT prasmēm mūsdienu pasaulē un nebaidīties programmēšanas nodarbībās iesaistīt savus bērnus,” stāsta Tele2 Shared Service Center vadītājs Kims Leandersons, uzsverot, ka gan uzņēmuma darbinieki gan viņu bijuši apmierināti un līdzīgas nodarbības tiks īstenotas arī turpmāk.
“Liels paldies Tele2 SSC par lielisko iespēju bērniem apgūt pamatiemaņas programmēšanā. Nodarbībā bija daudz praktisku uzdevumu un tēma tika pasniegta vienkāršā un bērniem saprotamā veidā. Arī mani bija sajūsmā par atsaucīgo skolotāju un kursu saturu,” atzina darbiniece Inga.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda