25. jūlijs, 2017

TOP 5 ieguvumi uzņēmumiem lietotņu virtualizēšanā

Informācijas tehnoloģiju (IT) nozare strauji attīstās, teju katru dienu piedāvājot arvien jaunus risinājumus gan sabiedrībai kopumā, gan arī uzņēmumiem. Tieši uzņēmējiem, lai saglabātu un veicinātu uzņēmējdarbības konkurētspēju, jāprot izmantot jaunākās tehnoloģijas un citi piedāvātie IT risinājumi. Šobrīd viens no aktuālajiem risinājumiem ir lietotņu virtualizācija. SIA “Datakom” apkopojis būtiskākos lietotņu virtualizācijas ieguvumus.
“Lai arī tendences par IT rīku izmantošanu uzņēmējdarbībā uzrāda augšupejošu līkni, vēl aizvien manāma visai konservatīva reakcija no uzņēmēju puses. Jāsaprot, ka IT risinājumi uzņēmumam dod jaunu skatījumu biznesā – kā samazināt izdevumus, jaunus veidus, kā optimizēt savu biznesu. Tāpat tas sniedz spēcīgu augsni inovāciju radīšanā un eksportspējas veicināšanā,” uzsver SIA “Datakom” valdes priekšsēdētājs Uldis Semeiks.
Lietotņu virtualizācija ir kopums, kas tiek izvietots serverī un piegādāts lietotājam, kad tiek atvērta kāda konkrēta programma. Šajā gadījumā datora darba virsma tiek glabāta serverī, nevis fiziskajā datorā. Risinājums pieejams katram datoram un operētājsistēmai. Esošie biznesa lietotņu tās veido, lai atbalstītu konkrētu operētājsistēmu. Taču pieejamais “Citrix” pakalpojums palīdz atrisināt šo problēmu, nodrošinot failu apriti uz jebkuras ierīces, kas atbalsta populārākās operētājsistēmas. “Citrix” darbstaciju virtualizācijas gadījumā nav nozīmes esošajai serveru virtualizācijas platformai, jo tas atbalsta “Microsoft Hyper-V”, “VMware vSphere” un “Citrix XenServer”.

Centralizēta pārvaldība

Lietotnes ir izvietotas vienā datu centrā, nevis atsevišķos gala lietotāju datoros, tāpēc pārvaldība ir daudz vienkāršāka. Tāpat ir ātrāka un ērtāka aplikāciju versiju maiņa, programmu uzstādīšana un pieejamība. Arī dati tiek glabāti centralizēti vienā datu centrā, līdz ar to uzņēmumam un IT  darbiniekiem ir vieglāk un ērtāk pārvaldīt savas biznesa lietotnes.

Drošība

“Citrix” tehnoloģijas nodrošina augstu drošības līmeni. Būtiski, ka gala ierīces nozaudēšanas vai defekta gadījumā dati netiek pazaudēti. Lietotājam piekļūstot savai lietotnei, datu savienojumi tiek droši šifrēti, tāpēc nav iespējama datu noplūde, jo fiziski dati netiek pārsūtīti.

Mobilitāte

“Citrix” lietotņu virtualizācijas risinājums ļauj gala lietotājiem izmantot jebkuru ierīci (klēpjdatorus,  viedierīces u.c.) no jebkuras vietas, kur ir pieejams internets. Datu centralizācija un nepārtraukta piekļuve datiem sniedz iespēju iesākto procesu pabeigt no citas ierīces.

Veiktspēja

Procesu ātrdarbību un veiktspēju nodrošina datu centra centralizēti serveri, nevis lietotāja gala ierīce, līdz ar to nav svarīgi, cik jauna / veca / ātra tā ir, jo ierīce pati nodrošina tikai pieslēgumu serverim.

Izmaksu samazināšana

Virtualizācijas viens no būtiskākajiem ieguvumiem ir izmaksu samazinājums. Piemēram, uzņēmuma datoru parka atjaunošana – vairs nevajag ik pa 3 – 5 gadiem iegādāties jaunus un jaudīgus datorus, tā vietā var izmantot lētākus ar mazu veiktspēju un jebkuru operētājsistēmu. Izmantojot “plānos klientus”, var palielināt datoru parka dzīves ciklu un krietni samazināt uzņēmuma elektroenerģijas patēriņu. Tāpat ir iespējams ietaupīt arī uz programmatūras licencēm.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda