24. oktobris, 2017

Vai arī tava profesija nākotnē ir apdraudēta?

Nākotnes darba tirgū prognozējamas lielas izmaiņas – kā vēsta Pasaules ekonomikas foruma (WEF) 2016. gada ziņojuma dati, līdz 2020. gadam aptuveni 5 miljoni darbavietu tiks zaudētas, jo mākslīgais intelekts, robotika, nanotehnoloģijas un citi sociālekonomiskie faktori pamazām aizvietos vajadzību pēc cilvēka darba spējām. Vai tā patiešām notiks un vai arī Tava profesija ir apdraudēta?
Par to, kā tehnoloģiju attīstība jau šobrīd ietekmē dažādas industrijas Latvijā un kā dažādu nozaru profesionāļiem sagatavoties izmaiņām darba tirgū nākotnē, diskutēs pirmā rīta sarunu cikla „Tech Espresso” pasākuma ietvaros jau šo piektdien, 27. oktobrī, plkst. 9.30 Latvijas Universitātes Mazajā aulā (Raiņa bulvāris 19). Rīta sarunas organizē Shared Service Center (Tele2 SSC) un Latvijas Universitāte.
Kā norāda SSC vadītājs Kims Leandersons (Kim Leandersson), izvairīties no izmaiņām darba tirgū nākotnē nav iespējams, ja jau tagad ietekme konkrētajā nozarē ir jūtama. “Tas, ko jūs varat darīt, ir pārliecināties, ka nesaskatiet to kā sava profesionālā ceļa beigas, bet drīzāk kā pagrieziena punktu, kurā ir jāiegūst jaunas prasmes. Latvijas kontekstā tas nozīmē lielāku uzmanības pievēršanu izglītības sistēmai, īpaši tradicionālajai vidusskolas izglītībai, un, iespējams, atbalsta sniegšanu dažādu vecumu cilvēkiem, lai viņi varētu apgūt jaunas prasmes jebkurā dzīves posmā.”
“Tech Espresso” pirmo rīta sarunu viesis būs jaunuzņēmuma Juro – līgumu pārvaldības rīka, kas uzņēmumiem piedāvā efektīvāku un ērtāku veidu, kā integrēt, apspriest, parakstīt un mācīties no juridiskiem līgumiem – līdzdibinātājs Pāvels Kovaļēvičs. Viesis iepazīstinās ar sava uzņēmuma darbību – gudru veidu, kā elektroniski veidot līgumus, ietaupot laiku un papīru, kā arī aizstājot juristu pakalpojumu nepieciešamību.
Juro līdzdibinātājs Pāvels Kovaļēvičs: “Jaunais tehnoloģiju vilnis jau ir radījis būtiskas pārmaiņas mūsu dzīvē, tostarp arī darba pienākumos, un tā ietekme kļūst tikai lielāka. Iekārtas un algoritmi kļūst arvien spējīgāki attiecībā uz klasifikācijas problēmām, modeļu atpazīšanu un atkārtojamu, viegli automatizējamu darbu aizstāšanu. Taču tie ir salīdzinoši slikti abstraktās lietās, kur vēl aizvien ir nepieciešamas cilvēku spējas – piemēram, sarežģīta problēmu risināšana un radošums. Tas nodrošina lielisku iespēju darba ņēmējiem koncentrēties uz daudz interesantākām lietām, kas jāpadara darba laikā, nododot garlaicīgus uzdevumus “ārpakalpojumā” iekārtām. Visbeidzot – neviens cilvēks nav tik labs kā iekārta, un neviena iekārta nav tik laba kā cilvēks ar iekārtu.”
Sarunu cikla „Tech Espresso” ietvaros katru mēnesi uz sarunu tiks aicināti dažādu nozaru pārstāvji, lai dalītos pieredzē par to, kā tehnoloģiju ietekmē mainās viņu darbs un līdz ar to arī industrija Latvijā. Sarunu cikla mērķis ir pievērst uzmanību esošām un gaidāmajām izmaiņām darba tirgū dažādās nozarēs, lai informētu un iedrošinātu gatavoties pārmaiņām, pilnveidojot savas prasmes un zināšanas.
Ikviens interesents aicināts pieteikties uz „Tech Espresso” pirmo rīta sarunu 27. oktobrī  šeit: http://ej.uz/techespresso (vietu skaits ierobežots). Sarunas notiks angļu valodā neformālā gaisotnē, baudot kafiju un uzkodas.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda