11. oktobris, 2016

Zinātnieki apstrīdējuši mītu par seksu pirms sacensībām

Daudzi sportisti uzskata, ka nodarboties ar seksu sacensību priekšvakarā nozīmē jau iepriekš sagatavoties zaudēšanai, jo visi savi spēki un tiek tērēta baudas sniegšanai un gūšanai. Tā uzskatīja arī slavenais Muhameds Ali, un mūsdienās pasaules čempionātu laikā veselas futbola izlases atsakās no seksa svarīgo spēļu laika periodā. Speciālisti ne vienu reizi vien ziņoja, ka nekādu nopietnu pamatu ticēt šādam uzskatam nav. Tomēr jauns pētījums, kas tika publicēts žurnālā “Frontiers in Physiology”, pilnībā lauž šo atlētisko māņticības faktu.
Sporta mediķis Džonnijs Padulo un viņa kolēģi no Itālijas, Lielbritānijas un Horvātijas veica iepriekšējo pētījumu un eksperimentu metanalīzi. Viņi savāca publikācijas no  “PubMed”, “Web of Science”, “Cochrane” un citām bāzēm. Pēc autoru vārdiem, lielākā daļa no prezentētajiem darbiem nav spējīgi izturēt jebkādu kritiku, un pārsvarā tie ir stāstu un  anekdošu apkopojums, nevis zinātniskie pētījumi. No simtiem atlasītiem darbiem izvēlējas tikai deviņus, kuri neraisīja nekādas pretenzijas.
Padulo un viņa kolēģi atzīmē, ka visu šo darbu rezultāti norāda uz to, ka nekādas saiknes starp nesenu seksu un sacensību rezultativitāti nav, ja nu vienīgi tas notiek stundu vai divas pirms iznākšanas.
Kā arī ir liecības tam, ka īstenībā visticamāk uzlabos sporta rezultātus, nevis sabojās tos.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda