11. oktobris, 2016

Dienvidāfrikā atvērta pirmā saules enerģijas lidosta kontinentā

Pasaule vēl kaut kādā ziņā no atjaunojamās enerģijas revolūcijas ir visai patālu, bet laiku pa laikam mazi projekti visā pasaulē uzsver šo potenciālu. Viens šāds piemērs ir atrodams Dienvidāfrikas pilsētā George, kas var lepoties ar Āfrikā pirmo saules enerģijas lidostu.

No kontroles torņa līdz pat bagāžas nodalījumiem viss tiek kontrolēts ar 2000 fotoelementu saules enerģijas paneļiem. Dienvidāfrikā saule spīd vidēji 2500 stundas gadā, kas ir vidēji 2 reizes vairāk nekā Eiropā. Pateicoties tam, šīs lidostas salīdzinoši nelielie saules paneļi spēj radīt par 88% vairāk elektrības nekā nepieciešams.

Šī lidosta, šķiet, pati ar šo sasniegumi ir visai lepna. Termināla ēkā ekrānos pasažieriem tiek rādīts, cik daudz mājsaimniecību šī lidosta varētu nodrošināt ar elektrību.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda