1. novembris, 2017

BITE turpina paplašināt pārklājumu Latvijas mazpilsētās

Lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem labāko mobilo sakaru lietošanas pieredzi, mobilo sakaru operators BITE ne vien turpina uzlabot esošās tīkla infrastruktūras kapacitāti un jaudu, bet arī paplašina tīkla pārklājumu Latvijas reģionos. Nupat jaunas uzstādītas astoņās mazpilsētās, nodrošinot to iedzīvotājiem, kā arī viesiem kvalitatīvus telefonsakarus un jaudīgu mobilo internetu un vienlaikus atklājot līdz šim nedzirdētas vietas, kur baudīt zelta rudeni.

Pēdējā laikā interneta lietotāju skaits un viņu patērētā interneta apjoms strauji pieaug visā Latvijā, bet īpaši reģionos, liecina BITES dati. Tāpēc šobrīd aktīvi izvērš jaunu bāzes staciju būvniecību ārpus Rīgas. Šogad reģionos uzbūvētas jau 22 bāzes stacijas. Jaunākās astoņas nule kā atklātas Amatas novada Zaubē, Bauskas novada, Daugavpils novada Červonkā (uzlabo pārklājumu arī Tartakā un Faļtopos) un Salienā (uzlabo pārklājumu arī Skrundalienā), Gulbenes novada Lejasciemā (uzlabo pārklājumu arī ceļa posmā Alūksne-Cesvaine), Jēkabpils novada Rubeņos (uzlabo pārklājumu arī ceļa posmā Zasa-Ilūkste un Jēkabpils novadā kopumā), Ludzā, kā arī Smiltenes novada Blomē (uzlabo pārklājumu arī ceļa posmā Valmiera-Smiltene).

Latvijas lielākajās pilsētās BITES pārklājums jau ir pieejams, turklāt uzrāda ļoti labus ātruma rādītājus. Arī tīkla kapacitāte ir pietiekama, kas ļauj nodrošināt optimālu ierīču un tīkla veiktspēju. Taču mobilās mūsdienās attīstās ļoti strauji, tāpēc mums ir ļoti svarīgi nodrošināt sakarus arī vietās, kur iedzīvotāju skaits ir neliels – kur tas sasniedz vien pāris simtus. Jā, tīkla paplašināšanas process tieši šajās vietās nav ātrs un vienkāršs, taču esam apņēmības pilni jau nākamā gada pirmajā pusē nodrošināt ar BITES pārklājumu teju visu Latvijas teritoriju, lai vietās, kur ir cilvēki, ir arī BITE,” uzsver BITES tīkla inženieris Aleksandrs Beļajevs.

Viņš arī atklāj, ka BITES tehniķi, būvējot jaunās bāzes stacijas, secinājuši, ka, spītējot lietum un vējam, rudeni visā tā krāšņumā vienlīdz labi var izbaudīt ne vien Siguldā, bet arī citos Latvijas nostūros, piemēram, jau iepriekš minētajās mazpilsētās, pie viena novērtējot BITES sakaru kvalitāti.

Arī Jēkabpils novada Rubeņos netrūkst zeltainā lapu sārtuma. Ikviens viesis ir laipni aicināts doties pastaigā pa raibo Rubenes dabas parku, mazie ķipari – dauzīties pa turpat līdzās esošo Rūķu pļavu, bet ģimenes – pamieloties ar siltu tēju vai kafiju Rubeņu centra kafejnīcā. Tie, kas naskāki uz dažādiem rokdarbiem, var droši doties uz netālu esošo Kaldabruņas skolu, lai iepazītu tajā iekārtoto Pļavas muzeju, kur aktīvi darbojas biedrība “Ūdenszīmes”,” norāda Jēkabpils novada sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Sēlis.

Savukārt Ludzas novada TIC tūrisma informācijas konsultante Anita Mortuzāne uzsver, ka Ludzā zelta rudeni vislabāk baudīt pilsētas parkā, pastaigājoties pa tā mazajiem celiņiem, kad zem kājām čaukst sabirušās koku lapas. Tāpat apskates vērtas ir Ludzas Livonijas ordeņa pilsdrupas, no kurām paveras skaista panorāma uz Ludzas vecpilsētu un ezeriem.

Kopumā tīkla infrastruktūras attīstībā BITE šā gada pirmajos deviņos mēnešos investējusi vairāk nekā 7 miljonus eiro. Līdz gada beigām plānots investēt vēl vairākus miljonus eiro, gan attīstot pārklājumu tuvākos un tālākos Latvijas nostūros, gan arī palielinot tīkla kapacitāti un jaudu valsts lielākajās pilsētās.

Šobrīd visā Latvijā darbojas jau 733 BITES bāzes stacijas, kas ļauj nodrošināt kvalitatīvus mobilos sakarus un jaudīgu internetu 90% Latvijas iedzīvotāju.

BITE jau vairāk nekā desmit gadus nodrošina Latvijas iedzīvotāju vajadzībām atbilstošus mobilo sakaru pakalpojumus. 2016.gadā uzsāka vērienīgu attīstības programmu, investējot infrastruktūrā, tehnoloģijās un klientu servisā 11,8 miljonus eiro. 2016.gada nogalē BITEI visā Latvijā bija 710 bāzes stacijas. Pašlaik Latvijā darbojas 40 BITES klientu apkalpošanas centri, bet BITES jau ir pieejams 90% valsts iedzīvotāju. BITES komandā strādā jau vairāk nekā 600 darbinieku

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda