Sākums Televizija Uz veikalu pēc putekļusūcēja: kā izvēlēties taupīgu un jaudīgu?

Uz veikalu pēc putekļusūcēja: kā izvēlēties taupīgu un jaudīgu?

5 minūtes lasīšanai

No 1. septembra visā Eiropas Savienībā (ES) vairs nebūs iespējams iegādāties putekļusūcējus, kuru jauda pārsniedz 900 vatus (W). Kā šīs izmaiņas jutīsim praktiski un kam turpmāk būs jāpievērš uzmanība, iegādājoties jaunu putekļusūcēju – Samsung sagatavojis ceļvedi.
“Noteikti vēlos uzsvērt, ka gaidāmās izmaiņas neietekmēs sūkšanas kvalitāti un turpmāk tīrīšanai nebūs jāpievēršas ar divreiz lielāku sparu. Svarīgi atcerēties, ka jauda nosaka galvenokārt to, cik daudz elektrības ierīce patērē, nevis to, cik tīra būs grīda,” saka Samsung sadzīves elektronikas biznesa direktors Baltijā Sergejs Kostjučenko un norāda, ka, tāpat kā līdz šim, enerģijas marķējums uz elektropreces būs tas, kurš nekļūdīgi raksturos ierīci, tās kvalitāti un kalpos par gidu jauna putekļsūcēja izvēlē.
Lai izvēlētos savam mājoklim un tīrīšanas paradumiem atbilstošu putekļsūcēju, zemāk apkopoti marķējumos redzamie apzīmējumi un to nozīme.
Energoefektivitāte: norāda uz to, cik daudz enerģijas ierīce patērē un kā tās darbošanās atspoguļosies katra maciņā un elektrības rēķinos.  No septembra energoefektivitāte tiks norādīta ar burtiem no A+++ līdz G, kur A+++ tiks atzīmēts kā enerģiju taupošākais līmenis, savukārt G – vismazāk energoefektīvākais.
Putekļu emisijas klase: uz putekļusūcēju enerģijas marķējuma ražotāji no burta A līdz G norāda to, cik labi konkrētā ierīce filtrē putekļus, kāda ir to cirkulācija un cik daudz no tiem nonāk atpakaļ telpā. Alerģiskākiem un jutīgākiem cilvēkiem putekļu emisijas klasei būtu ieteicams pievērst lielāku uzmanību, rūpīgi izpētot uz marķējuma redzamo burta atzīmi pie putekļsūcēju mākonīša simbola.
Mīksto un cietu segumu tīrīšanas efektivitātes klase: šo var uzskatīt par vienu no svarīgākajām atzīmēm uz putekļsūcējiem, jo tā norādīs uz to, cik labi ierīce tiks galā ar netīrumiem uz cietā un mīkstā grīdas seguma. Arī šeit par putekļu sūkšanas kvalitāti liecinās burtu atzīme no A līdz G.
Elektroenerģijas patēriņš gadā: uz marķējuma attēlotās kilovatstundas ir ražotāja veikts aprēķins par to, cik daudz elektrības konkrētais putekļsūcējs patērēs gada laikā. No 1. septembra šis patēriņš nedrīkstēs pārsniegt 43kWh gadā – līdz ar to rēķins par elektrību būs draudzīgāks. Speciālisti arī aprēķinājuši, ka, izvēloties energoefektīvāko putekļsūcēju klasi, gaidāmās ES izmaiņas visa putekļusūcēja mūža laikā ļaus ietaupīt līdz pat 70 eiro.
Trokšņu jeb skaņas līmenis: šis būs svarīgs aspekts jauna putekļsūcēja iegādē, ja mājās ir bērni vai dzīvnieki, jo norāda uz to, cik skaļi vai klusu darbojas ierīce. Lai vieglāk orientētos skaņu amplitūdā, noderīgi atcerēties, ka saruna mājās ir aptuveni 50 decibelu (dB) skaļa, savukārt motocikla rūkoņa ir aptuveni 100 dB. Vairums putekļsūcēju atrodami diapazonā no 73 līdz 80 dB, bet ir pieejami arī klusāki putekļsūcēji, kas darbojas 62 dB līmenī. Arī putekļsūcēji, kas skaļāki par 80 dB, no 1. septembra tirgū vairs nebūs pieejami.
Arī putekļsūcēja komplektācijā esošā uzgaļu daudzveidība būtiski ietekmē tīrīšanas rezultātu un noteikti var kļūt par svarīgu faktoru ierīces izvēlē, īpaši, ja mājās ir dažādas tīrāmās virsmas un mājdzīvnieki. Katrai birstei ir savas priekšrocības, un dažādos modeļos to komplektācija var atšķirties. Universālā birste teju vienmēr ir piemērojama kā cietajam segumam, tā arī paklāju tīrīšanai. Komplektācijās nereti tiek iekļauti uzgaļi mēbeļu, radiatoru un arī automašīnu tīrīšanai, stūru, spraugu uzkopšanai u.c.
Līdzās putekļsūcēja energoefektivitātei un darbības skaļumam svarīgi izvērtēt arī ražotāju piedāvātos mūsdienīgos risinājumus mājas uzkopšanā. Tā, piemēram, Samsung putekļsūcējos ar konteineriem būtiski uzlabojis ne tikai konteinera izņemšanu, bet arī to, ka tā īpašā turbīna novērš putekļu, netīrumu un matu sapiņķerēšanos. Vienlaikus tiek nodrošināta arī vienmērīgāka sūkšanas jauda gan pie iztukšota, gan piepildīta putekļu konteinera.
Veikalos pieejamais putekļsūcēju klāsts un to tehniskās īpašības ir ļoti plašas, tāpēc līdzās marķējuma izpētei katram pašam būtu svarīgi izvērtēt savus tīrīšanas paradumus, vajadzības, un definēt, kādas priekšrocības un trūkumi bijuši līdzšinējam putekļsūcējam.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Televizija
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…