14. aprīlis, 2017

''Bite'' iesaka: brīvdienu maršruts tavā telefonā

Klāt Lieldienas. Vieniem šie svētki saistās ar olu krāsošanu, citiem – ar olu kaujām, vēl kādam – ar šūpoļu meklēšanu un šūpošanos, taču lielākajam vairumam – ar brīvdienām un aktīvu atpūtu ģimenes vai draugu lokā.
Ņemot vērā, ka mūsdienās viedtālrunis ir kļuvis teju par cilvēka labāko draugu un sabiedroto, kas pavada visās ikdienas gaitās, Bites tehnoloģiju eksperts Mikus Porietis apkopojis praktiski noderīgas mobilās , kas garās Lieldienu brīvdienas ļaus pavadīt saturīgāk – iepazīstot Latvijas (un ne tikai) tuvākos un tālākos nostūrus.
 
Dodies.lv 
Bezmaksas aplikācija – lielisks palīgs tiem, kuri vēlas pavadīt brīvdienas ārpus mājām. Atliek tikai izdomāt, cik tā esi gatavs braukt, atvērt aplikāciju, nospraust galamērķi un doties raibi raibos piedzīvojumos pa izvēlēto maršrutu, kurā iekļauta ne viena vien apskates vērta vieta.
 
Baltic
Viena no retajām aplikācijām, kura piedāvā meklēšanu un maršrutēšanu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kartēs māju nosaukumu līmenī. Tiesa, šī iespēja, gluži tāpat, kā iespēja saglabāt kartes ierīces atmiņā, ir pieejama tikai par maksu – 9,99 EUR gadā. Par šo cenu iegūstam kā parasto ceļu karti, tā arī satelīta attēlu un topogrāfisko karti. Rīdzinieki noteikti novērtēs reālā laika satiksmes situācijas attēlojumu.
 
Letonika ceļo
Maršruta plānošanas aplikācija tiem, kam īpaši interesē apskatāmo vietu kultūrvides un vēstures aspekti. Tā piedāvā ne vien meklēšanas un maršruta sastādīšanas iespējas, bet arī apskates objektu aprakstus un . Aplikācija pieejama bez maksas.
 
Dabas tūrisms
Bezmaksas mobilā aplikācija, kurā apkopoti interesantākie dabas apskates objekti. Aktivizējot šo aplikāciju, pašam nekas nav jāmeklē – visus aktuālos objektus tuvākajā apkārtnē tā atradīs pati. Kas nav mazsvarīgi,  šos objektus var filtrēt. Piemēram, ja ir vēlēšanās vērot putnus, iespējams atlasīt populārākās putnu vērošanas vietas. Savukārt, ja plānota nedaudz aktīvāka atpūta velosipēda “sedlos”, aplikācija piedāvā fantastiskus velo maršrutus. Kas ir vērtīgi – galamērķi pirms ierašanās iespējams apskatīt 360 grādu foto attēlā!
 
Latvijas mežu (LVM) kartes
Ja izbrauciena mērķis ir nevis cilvēka radītu objektu apskate, bet gan pastaiga mežā, LVM meža kartes būs lielisks sabiedrotais. Šī bezmaksas aplikācija ļauj lejupielādēt ļoti detalizētas mežu kartes – gan visas Latvijas karti uzreiz, gan arī atsevišķu reģionu, apgabalu kartes.
 
Waze
Lai arī kur plānots doties brīvdienās – vērot, kā lido zivis Kuldīgā, kā ripina olas Rēzeknē vai kā truši mielojas ar burkāniem Codes pagasta Trušu pilsētiņā ar šīs mobilās aplikācijas palīdzību izvēlēto galamērķi iespējams sasniegt visātrāk. Vēl vairāk – Waze ir ne tikai bezmaksas mobilā aplikācija. Bites klientiem par datiem, ko tā patērē, nav jāmaksā!

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.